נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

אסלה סמויה

נתנאל שיפוצים אסלה סמויה חסרונות

אסלה סמויה - חסרונות.

בשנים האחרונות נכנסו האסלות הסמויות ליותר ויותר בתים בישראל ואי אפשר להיות מופתעים לאור העניין, מפני השיק והדקורטיביות הרבה שהן נותנות. אסלות סמויות מכניסות עניין ועיצוב חדשני אבל האם מעבר לעיצוב החדשני והאסתטי הן מביאות עוד יתרונות? כנראה שלא. בעיקר חסרונות. כשמדברים על חסרונות של אסלה סמויה וניאגרה סמויה, אין מדובר על חסרונות ובעיות שונות מאלו של העומדות והגלויות, אבל כשמדברים על הדרך לטיפול והתיקון בהם, אז מתחיל הכאב ראש האמיתי. לכן במעבר מאסלה רגילה לאסלה סמויה חסרונות הן בעיקר בטיפול. בניגוד לניאגרה גלויה שכאשר יש תקלה לוקח לבעל מקצוע זמן מהיר ומספר שלבים לתקן אותה, בסמויה זה כבר סיפור אחר, צריך לפרק את הלחצן, את האריחים המסתירים את הניאגרה ואז לחבר ולהרכיב הכל מחדש, זה כמובן לוקח זמן לא פשוט וכידוע לכולם ולבעלי המקצוע בפרט, זמן זה כסף. משמע לא רק שילמתם יותר על קנייתם והתקנתם שדל האסלה והניאגרה הסמויות, גם בבעת תקלה אתם משלמים כמעט כפול מהרגיל. לכן כשתשאלו את דעתו של איש מקצוע על אסלה סמויה – חסרונות, בהם הוא יתמקד קודם.

אם זה לא הרתיע אתכם ומחפשים באסלה סמויה חסרונות נוספים, תחשבו על הדבר הבעיה, בעיית הזמינות בחלקי החילוף של הניאגרה הסמויה. לא רק שחלקי החילוף של הניאגרה הסמויה הם יקרות יותר, אלא החלקים חייבים להיות מותאמים באופן ספציפי אל החברה בא רכשתם את הניאגרה הסמויה, דבר שלא תמיד בהישג יד, הייתכן שתמצא את עצמכם עם ניאגרה בעלת כשלים ופגמים בהיעדר היכולת לתקן אותה, ולא רק אתם, גם בעל המקצוע הטוב ביותר יהיה אובד עצות אל מול חוסר של כלים מתאימים. שני חסרונות אלו מעמידות את הניאגרה והאסלה הסמויה כלא פרקטית, ולא שווה להחזיק אותם למרות העיצוב המרשים, היוקרתי והלא בנאלי אשר מתקבל בהתקנתם.

אסלות סמויות – חסרונות: ממה נובעים הכשלים?

שחיקה של גומיות: רוב הבעיות בניאגרה הסמויה הן תוצאות של שתי גומיות איטום קטנות אשר גורמות ללא מעט צרות. אטם הפעמון ואטם המצוף. שתי גומיות אלה הן הגומיות שבלעדיהן לא יכולה הניאגרה הסמויה לפעול. תפקידן של גומיות אלה לשמור על ככמות במים במיכל ההדחה.

אבנית: הצטברות אבנית במיכל ההדחה מקשה עליו להדיח את המים ולבצע את תפקידו כראוי. במקרה של הצטברות אבנית במיכל ההדחה יש האפשרות להשרות את המיכל בחומרים מסירי אבנית, אם במידה והבעיה לא תיפתר לאחר הניקיון או יש כמות מאסיבית של אבנית במיכל ההדחה, אינסטלטור יצטרך להחליף באחת חדשה.

 אבנית על האסלה אז אם כבר מדברים על אבנית, רצוי לדעת שהאבנית בדרך כלל מצטברת בכל חלקי השירותים – בגומיות האטם, על המנגנון, ומצטברת אפילו בחרירי האסלה – חורים קטנים שנמצאים בדפנות, אותם חורים שאחראים על העברת המים באסלה. הצטברות אבנית בחורים בדרך כלל גורמת לחסימה של מים באסלה. במצבים כאלה האינסטלטור מנקה את האבנית. בכל מקרה כדאי לדעת שזה לא תמד פותר את הבעיה להרבה זמן. הפתרון ההכי טוב כמובן זה להתקין אסלה חדשה.

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן