נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

דיבל גבס

דיבל גבס - חדרון עם גבס

מה זה דיבל גבס ולמה הוא חשוב

אם ביצעתם שיפוצים לאחרונה ונעשו אצלכם בבית עבודות גבס ,יכול להיות שאתם רוצים לתלות מדף על הקיר ולא מבינים איך זה אמור להחזיק. הסיבה לכך היא כמובן שכאשר מתבצעות עבודות גבס הן אולי נעשות במהירות ובקלות, נתונות לשינויים ומאפשרות את כל היתרונות הגלומים בשימוש בגבס על מנת לייצר קיר גבס נוח ופרקטי , אבל איך תולים דברים על חומר שלא יכול להכיל משקל רב?

דיבל גבס הוא התשובה הפשוטה לשאלה. הנחה של דיבל גבס , זאת אומרת דיבל גבס מיוחד המיועד לתליה על גבס, היא האפשרויות הטובה ביותר עבורכם.

אלא שכאשר אתם משתמשים ב- דיבל גבס עליכם כמובן לבצע את העבודה בצורה טובה וזהירה כדי למנוע תקלות כאלו ואחרות שעלולות להיווצר עוד אתם מתקינים דיבל גבס. 

כדי למנוע מכם לעשות את אותן הטעויות הנפוצות, הנובעות מהשימוש ב- דיבל גבס , אני, נתנאל שיפוצים ,בחרתי לחשוף את הידע המקצועי שלי בנושא, כדי שתעשו את הדברים על הצד הטוב ביותר ללא כל בעיה.

כמה מילים על קיר גבס שיבהירו מדוע יש להיעזר ב- דיבל גבס

בניה של קיר גבס היא כמובן הפתרון הקל ביותר לכל בית. מדובר על חומר קל, בו ניתן לעשות עיצובים רבים ושונים בקלות רבה. עבודות גבס הן עבודות זולות וכמובן שהגבס נותן מענה טוב עבור כל מטרה למעשה.

אבל, החיסרון המשמעותי של גבס נוגע לעמידות שלו. גבס הוא חומר קל. לא סתם קוראים לעבודות הללו, עבודות ב- גבס קל . שכן,  מדובר על חומר לא עמיד במיוחד. על פניו זו לא בעיה, הרי אם אתם רוצים לשנות אחת לכמה זמן את מיקומו של הקיר נשמע על פניו שמדובר על רעיון לא רע. אבל, כאשר אנחנו נעזרים בחומר קל אנחנו עלולים להיתקל בבעיות כאשר אנחנו רוצים לתלות על הקיר דברים להם יש משקל רב.

זה לא משנה אם אתם רוצים לתלות נדנדה מהתקרה, מדף עם עציץ או כל דבר אחר, כאשר אתם משתמשים בגבס קל אתם עלולים למצוא את עצמכם מתקשים להניח דיבל רגיל בתוך הקיר. בדיוק בשביל זה הומצאה דיבל גבס.

מה עושה דיבל גבס?

כאמור, דיבל גבס פותר את הבעיה מיסודה. הוא מאפשר הנחה של המשקל לא על הגס כי אם על אותו דיבל גבס . 

דיבל גבס מעוצב באופן כזה שיש לו שני חלקים. החלק הראשון הוא כמובן הדיבל עצמו, אותו חומר שאנחנו מניחים על כל קיר כדי לאפשר הנחה של דברים כבדים, שכן אם תרצו להניח מסמר בשביל לתלות עליו מדף, אנחנו לא בטוחים שהעבודה תתאפשר בקלות רבה כל כך.

אבל, במקרה של דיבל גבס כמובן יש חלק נוסף הוא הראש של אותו דיבל גבס. הראש בנוי ברזל בדרך כלל אבל הוא יכול להישען על בטון או על עץ, חומרים חזקים שיכולים לשאת את המשקל הכבד של מה שעליו להחזיק.

האם דיבל גבס יכול להחזיק כל משקל? התשובה לכך מורכבת. על פניו לא אמורה להיות בעיה משמעותית בהנחה של כל פריט שנשען על דיבל גבס. 

אבל לא בטוח שהצעד הנכון ביותר הוא להניח על אותו דיבל עץ פריטים חשובים מאוד כמו מעמד לטלוויזיה וכיוצא באלו. יש להיות זהירים ולחפש פתרונות יצירתיים הנפוצים בעיקר בכל הנוגע לשימוש ב- גבס קל בתהליך של עבודות גבס.

ניתן לעשות את אותם הדברים ללא שימוש ב- דיבל גבס

אם אתם לא רוצים להסתכן בהנחה של דיבל גבס אתם יכולים להיעזר באותו קיר גבס ולעשות ממנו את המדפים או העיצובים הדקורטיביים אותם אולי הייתם רוצים לתלות על קיר מסוג אחר. למשל, אם אתם רוצים מדפים אתם ממש לא חייבים להשתמש דווקא במדפי עץ מאיקיאה, אתם יכולים להחליט שאתם מייצרים בעזרת הגבס מדפים.

 כאמור, מדובר על חומר קל מאוד לשימוש אותו ניתן לעצב בקלות. אם תפתחו את האינטרנט לא תתקשו למצוא רעיונות לעיצובים דקורטיביים של גבס בניהם, יצור של מדפים מגבס ויצירה של אלמנטים דקורטיביים שיכולים להאיר את החדר ולתת לו זווית חדשה.

האם כל אחד יכול לתלות דיבל גבס ?

התשובה שלי, לדבר הזה מורכבת. על פניו, אין דבר אותו לא ניתן לעשות בכוחות עצמנו. בסופו של יום אנחנו חיים בעידן בו המידע פתוח בפנינו וכל מה שעלינו לעשות הוא רק ללמוד אותו וליישם אותו בחכמה, אבל כמובן שהדבר מורכב יותר.

כאשר נתלים מדפים עליהם מונח משקל כבד לא פעם הדבר עלול להיות ממש מסוכן. לכן, ההמלצה היא לא להניח דיבל גבס אם אתם לא יודעים בדיוק מה אתם עושים. אם אתם מתלבטים על כך אתם ממש לא חייבים לעשות הכל בעצמכם. הרי גם ככה התכוונתם להתחיל בתהליך של שיפוצים, אז למה לא לשאול כבר את בעל המקצוע שלצדכם מה הוא יכול לעשות למענכם, איך הוא יכול לתלות את המדפים באופן כזה שיאפשר לכם ליהנות מהמדפים שנתלו בצורה המקצועית ביותר.

בשביל זה, הכי חשוב זה לעשות תכנון מקדים

זה נכון, כולנו אוהבים שינויים. כולנו אוהבים להרגיש שאנחנו יכולים לעשות כל פעם משהו קצת אחר בהתאם לרצונות שלנו. אבל האמת היא שתכנון מקדים יכול להשאיר בידיכם גם את האפשרות ליהנות ממדפים או תמונות מהם תיהנו לאורך השנים ולשמור לעצמכם את הזכות לעשות שינויים קטנים עם הזמן.

הרי אתם יכולים להחליט מה אתם מציגים על המדף. אז למה לא להניח אותו באופן מקצועי ובהמשך להחליט מה להניח עליו בדיוק? אם אתם צריכים רעיונות שיעזרו לכם להחליט איך בדיוק אתם רוצים שהקיר שלכם ייראה, אני, נתנאל שיפוצים, ממליץ לכם להסתכל על תמונות באינטרנט שיעזרו לכם להחליט בדיוק איך אתם רוצים שיראה הקיר שלכם בבית. האמינו לי, לאחר צפייה בתמונות מעוצבות מכל העולם יהיה לכם קל יותר להחליט מה אתם רוצים בדיוק.

איך בוחרים את איש המקצוע הנכון

השוק מוצף בקבלנים ושיפוצניקים המבצעים עבודה חובבנית בלבד. על מנת שתדעו למי ללכת, ההמלצה שלי היא לשאול על מחיר העבודה עוד בטלפון. מדוע? מכיוון שתקיעה של דיבל גבס לא צריכה להיות יקרה במיוחד. מדובר בסך הכל על תהליך פשוט שלא עולה יותר מדי. אם אתם מגלים איש מקצוע המבקש מכם סכומים גבוהים מאוד עבור העבודה, זה אומר דרשני.

ההמלצה היא גם כמובן לשאול אותו איך הוא מתכוון לבצע את העבודה כדי להיות בטוחים שזה יעשה את מה שהוא צריך לעשות על הצד הטוב ביותר ולא יתקע לכם דיבל שלא יחזיק במבחן האמת לאורך זמן.

אני, נתנאל שיפוצים, עוסק בתחום כבר שנים רבות. אתם מוזמנים להתייעץ איתי בכל נושא. מהנחה של קירות גבס, יצירה של אלמנטים דקורטיביים, הנחה של דיבל גבס ועוד. אני מחכה לכם כאן, בטלפו ןאו דרך האתר. אז למה אתם מחכים?

 

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן