נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

כל מה שרציתם לדעתם על הדבקת ריצוף ולא היה לכם את מי לשאול

הדבקת ריצוף

אם נמאס לכם ממראה הרצפה הקיים שלכם ואתם מרגישים שהרצפה שלכם ישנה ומשפיעה לרעה על כל נראות החלל, כנראה שהגעתם לפתרון הנכון.

הדבקת ריצוף כבר מזמן הפכה להיות פתרון נהדר להחלפת כל המראה של הבית והתחדשות מלאה ללא הוצאות גדולות וללא כאב ראש מיותר של עזיבת הבית לכמה ימים עקב החלפת כל הריצוף מהיסוד. מעבר לכך, הדבקת ריצוף מחדשת את תחום הריצוף ונעשית בעבודה נקייה, מהירה והרבה פחות מלכלכת מאשר ריצוף מחדש.

אם אתם מתלבטים בנוגע להדבקת ריצוף ושואלים את עצמכם האם הפתרון הזה באמת טוב יותר לא רק מבחינת המחיר שלו ומבחינת המורכבות הפחותה שלו, הישארו איתנו. נתנאל שיפוצים כאן כדי לספר לכם הכל על הדברת ריצוף.

נתחיל בשאלה מה זה ריצוף?

ריצוף הוא בעצם הפעולה שאותה מבצעים על מנת שיהיו בחלל מרצפות. לריצוף יש שני סוגים והם ריצוף מחדש וריצוף בהדבקה. בריצוף מחדש, יצטרכו בעלי המקצוע לעקור את המרצפות הישנות, מה שגורם ללכלוך רב, לפנות את המרצפות הישנות ולרצף במרצפות חדשות. תהליך הריצוף מחדש הינו ארוך ומייגע ביחס להדבקת ריצוף שאינה כולל עקירה מחדש. לעיתים אין לנו מנוס מלרצף מחדש… אבל עוד נגיע לשם.

בהדבקת ריצוף, כשמה כן היא, מדביקים את הריצוף החדש על הריצוף הקיים ונהנים מעבודה נקייה ומהירה בהרבה. גם מבחינת מחיר, עלויות הדבקת ריצוף נמוכות בהרבה מריצוף מחדש עקב זמן העבודה הקצר יותר וכן המאמץ הפיזי הנדרש.

עכשיו כשהבנו מה זה ריצוף, נדבר על מתי אין מנוס מריצוף מהיסוד.

מתי לא כדאי לבצע הדבקת ריצוף?

הדבקת ריצוף היא אמנם פתרון שעל פניו נראה יעיל, חסכוני ונוח יותר אך לא בכל מחיר. הכל תלוי במצב הרצפה הנוכחי שלכם. במידה והרצפה שלכם סדוקה, מתפוררת, מלאה בסדקים ובמצב די רעוע, ההדבקה לא תהיה אפקטיבית. הדבקת ריצוף דורשת שהריצוף הישן יהיה על משטח אחיד וישר כדי שהדבקת הריצוף תצא כמו שצריך ותחזיק לזמן רב. עוד פרמטר שחשוב מאוד לשים אליו לפני שמחליטים על הדבקת ריצוף הוא האם יש נזילה בצינורות המים שעוברים מתחת לריצוף הישר. במידה ותדביקו ריצוף חדש על ריצוף ישן שמתחתיו קיימת נזילה , הבעיה לא תיפתר ורק תזיק גם לריצוף החדש שלכם. אם בכל זאת אתם רוצים ללכת על הדבקת ריצוף גם כאשר יש נזילה, חשוב שתעקרו את הריצוף לפחות באזור הסתימה, תתקנו אותה ורק אז תדביקו ריצוף חדש. שימו לב, שאם החול באזור הסתימה רטוב, לא כדאי להדביק ריצוף חדש מאחר וגם הוא יירטב מהחול הרטוב.

במידה ואתם  עדיין מתלבטים אם לבצע הדבקת ריצוף, אתם יכולים בשמחה להתייעץ עם המומחים של נתנאל שיפוצים שישמחו לעמוד לרשותכם.

המומחים, יבדקו לעומק את מצב הרצפה שלכם ויחליטו האם זה הדבר הנכון עבורה.

איך קבלן ריצוף מקצועי יבצע עבורכם הדבקת ריצוף לא פחות ממושלמת?

ריצוף רצפה הוא לא עניין של מה בכך מאחר והוא כולל תהליך שלם של תכנון וירידה לפרטים הקטנים. לכן, חשוב לבחור באיש מקצוע, קבלן ריצוף מקצועי, שיבצע את העבודה הטובה ביותר וכך תקבלו ריצוף שישרת אתכם למשך שנים רבות.

הדבר הראשון שקבלן הריצוף יעשה יהיה כמובן למדוד את השטח הרלוונטי לריצוף. אל תיבהלו אם יציעו לכם לקנות 15% יותר מהמרצפות ליתר ביטחון. מרצפות, נוטות להישבר ולהיסדק בכל תהליך ההתקנה ולכן ליתר ביטחון, יש לדאוג לעוד.

השלב השני בהדבקת הריצוף יהיה לחספס את הריצוף שכבר קיים ולהכין תשתית חלקה וטובה במיוחד לריצוף החדש. ככל שהמשטח עליו יודבקו המרצפות יהיה חלק ואחיד יותר, כך ידבקו המרצפות טוב יותר.

אם מדובר בריצוף קרמיקה ישן, קבלן ריצוף מקצועי ילטש את רצפת הקרמיקה באמצעות דיסק שיוף.

השלב השלישי הנוגע להדבקת הריצוף יהיה מריחת דבק המיועד להדבקת מרצפות. תהליך מריחת הדבק יעשה בהפרשים הנכונים תוך שימוש בכלי עזר מפלסטיק שיבטיחו רווחים שווים ונכונים.

גם על האריחים החדשים שלכם, יהיה צורך במריחת דבק, אך אל דאגה, מריחת הדבק מתבצעת בחלק הפנימי של האריח ולא על החלק החיצוני הנראה לעין כמובן. לאחר שכל המרצפות הודבקו באופן הנכון, קבלן הריצוף ידאג לכם לרובה בגוון הנכון שישתלב באופן נהדר עם האריחים. הרובה, הוא בעצם הפיניש ואותו יש לבצע באופן מקצועי ביותר על מנת לקבל מראה מקצועי באמת. בדרך כלל, רצוי להמתין 24 שעות לפני שניתן יהיה לדרוך על הריצוף החדש.

אם אתם רוצים להיות בטוחים שהדבקת הריצוף נעשתה אופן הטוב ביותר, תמיד תוכלו לבחור בנתנאל שיפוצים שיבצע עבורכם את העבודה המקצועית ביותר.

האם הדבקת ריצוף כוללת שיפוצים מסביב?

הדבקת ריצוף דווקא באה למנוע את כל מה שבא עם המילה שיפוצים. חוסר היכולת להיות בבית, לכלוך ואבק שקשה להיפטר מהם ועליות גבוהות. בהדבקת ריצוף אין שיפוצים נוספים שצריך לבצע למעט כמה שלבים קטנים שכדאי להקפיד עליהם. כדאי יהיה להוריד את הפנלים הישנים שהיו עם הריצוף הישן על מנת להתאים את המרווח של המצרפות החדשות לקיר באופן האסתטי ביותר .

גם בנוגע לדלתות, לפעמים אין מנוס מלקצר אותן. חישבו על כך, אתם מדביקים עוד שכבת ריצוף על הריצוף הקיים. מה שאומר שהרצפה שלכם נעשית גבוהה יותר. רצפה גבוהה אפילו במעט יכולה להוות בעיה בתזוזת הדלת ולכן בעלי מקצוע דואגים לקצר אותה כך שתתאים בדיוק לגובה הרצפה החדשה.

האם הדבקת ריצוף מאפשרת לנו להדביק כל סוג אריחים שנרצה?

לא פעם, נשאלת השאלה האם נוכל לבצע ריצוף רצפה בהדבקה עבור כל סוגי האריחים. התשובה היא כן, אם מדובר במקצוענים אמיתיים כמו נתנאל שיפוצים. תוכלו להדביק את כל סוגי האריחים על כל סוגי הרצפות אם תשתמשו בדבקים הנכונים המתאימים במדויק להם וכן בטכניקות ההדבקה המתאימות ספציפית לאריחים שבחרתם. גם עבודת השיוף והכנת הריצוף הישן להדבקה היא פרמטר חשוב בהכנת הקרקע להדבקת כל סוג אריח ויש להקפיד על הסרת עודפי השומן והלכלוך מהריצוף הישן ועל ייבוש מוחלט.

האם כדאי לקרוא לבעל מקצוע?

הדבקת ריצוף אמנם נשמעת קלה ופשוטה יותר מריצוף מהיסוד אך אין זה אומר שכל אחד יכול לבצע אותה.

על מנת להשיג מראה באמת מקצועי ומושלם, צריך לבצע את כל השלבים באופן מקצועי ולשים לב לפרטים הקטנים. הדבקת ריצוף שתעשה על ידי איש שאינו בעל מקצוע, יכולה להיראות זולה ורשלנית ובגדול- בזבוז כסף ואנרגיה.

בעל מקצוע קודם כל יכין את הריצוף הישן באופן הטוב ביותר – פרמטר שמשפיע מאוד על נראות ההדבקה, וידביק את הריצוף החדש שלכם בשימוש בטכניקה הנכונה ביותר עבור סוג האריחים וכן עם החומרים הנכונים ביותר והדבקים האידאליים לסוג האריחים.

תוכלו להפוך את הרצפה שלכם לרצפת שיש יוקרתית, רצפת קרמיקה, טראצו או גרניט פורצלן באפס מאמץ וכל מה שתצטרכו זה להתקשר לבעל מקצוע כמו נתנאל שיפוצים שיבצע זאת על הצד הטוב ביותר.

הדבקת ריצוף, מאפשרת לכם לקבל שדרוג וריענון של כל החלל המרוצף, בעבודה נקייה, מהירה ומקצועית.

כתבות דומות

עבודות צבע

כשמדברים על עבודות צבע משום מה כל אחד בטוח בעצמו, מנפח את חזהו כאילו היה טווס ובטוח לגמרי שהוא איש מקצוע מנוסה שמספר המברשות שהחזיק

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן