החלפת צנרת ביוב – פעולה הכרחית על מנת לחסוך בעיות:

לא לעיתים תכופות ולזה לא אמנם לא פעולה שכיחה שמתבצעת כדרך אגב ובשגרה, אך החלפת צנרת ביוב היא דבר שעלינו לעשות מעת לעת, על מנת לא להכניס את עצמנו למצב וסיטואציה שבה נגיד למה לא דאגנו לזה ועכשיו מאוחר מדי. בעיה בצנרת הביוב יכולה להביא לבעיות קשות כגון רטיבות או הצפה בכל הבית, וכשהן רציניות ביותר גם ככה תצטרכו להחליף את הצנרת, עדיף לבדוק ואף להחליף ולהקדים תרופפה למכה. יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שהולכים על החלפת צנרת ביוב. מתי כדי להחליף וכמובן אילו צינורות קיימים בתחום, מה הכי מומלץ ולמה. כל התשובות לפניכם.

נתנאל שיפוצים החלפת צנרת ביוב אילו סוגים קיימים
החלפת צנרת ביוב אילו סוגים קיימים

החלפת צנרת ביוב – מתי כדי להחליף:

ראשית, החלפת צנרת יכולה להתבצע בעת שיפוץ הבית ובפרט שיפוץ מקלחת. במקרה כזה, ייתכן ואם כבר מחליפים את כל האמבטיה ושאר החפצים בחדר, אז רצוי לבצע החלפת צנרת במקום. ככה שבעתיד לא נצטרך לבצע החלפה של המערכת, מה שאומר שנצטרך לשבור קירות, מרצפות וכדומה. מומלץ לנצל את ההזדמנות שאנחנו עושים שיפוץ בשביל להחליף את כל צנרת הביוב.

שנית, במקרה שלא דאגתם מראש והצנרת נפגעה. כשמשתוללת אצלכם בבית רטיבות או הצפה בדרגה קשה, אליכם לדעת שזה הזמן להחלטות קריטיות, מה שיביא אתכם להחלטה להחלפת צנרת ביוב. החלפת צנרת ביוב תמנע מצב דומה בזמן הקרוב ותקנה לכם בטיחות לאורך זמן. עד הבעיה הבאה.

שלוש, כשהצנרת ישנה, ורוצים להקדים את המאוחר. במקרה כזה, עדיף להחליף אותה. יש לציין שהרבה פעמים אנחנו יכולים לזהות שבעיה עלולה להופיע בקרוב כשיש בעיה בצנרת אצל אחד השכנים, במקרה כזה יש מצב שהיא גם תצוץ אצלנו.

נתנאל שיפוצים החלפת צנרת ביוב מתי כדי להחליף
נתנאל שיפוצים החלפת צנרת ביוב מתי כדי להחליף

החלפת צנרת ביוב – אילו סוגים קיימים, מה מומלץ ולמה:

חשבתם שתחום צנרות הביוב הוא תחום אפור ללא כל פתח ומתן אפשרויות? תעשו בבקשה חישוב מסלול מחדש, כי התחום הוא אחד העמוקים ביותר, ולא מדברים רק על המקום בו מחדירים את הצנרת. יש כיום בשוק לא מעט סוגים של צינורות המתאימים להרכבת צנרת ביוב.  הסוג השכיח ביותר  הנמצא ברוב הבתים הוא הסוג העשוי מברזל. אולם לסוג זה יש לא מעט חסרונות ובמיוחד בגלל החלודה שהוא יכול לעלות אחרי זמן מה. ראשית כשיש חלודה על צנרת הביוב זה פוגע באופן ישיר באיכות המים. החלודה גם פוגעת בחוזק הצינורות וזה מתכון לפיצוץ.

הסוג השני והרצוי יותר הוא צינורות פלסטיק, אין חשש לפגיעה באיכות המים. הפלסטיק הוא גמיש יותר ולכן קשה מאוד לגרום לא להיסדק או להתפוצץ, וזאת למרות שהוא יכול להגיע לכל מקום ביעלות רבה.

כך או כך, בעת הרצון להחלפת צנרת התייעצו עם אנשי מקצוע והם יתנו לכם טת המענה המקצועי והיעיל ביותר.

דילוג לתוכן