נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

הכל על שיפוצים

מאחורי השיפוצים - הכל על שיפוצים

בגדול, כולם חולמים על בית גדול, מרווח ומואר יותר. בדיוק כמו הבתים שאנו רואים בתמונות. אבל לצערנו, ולמרות שישראל היא מדינה שטוב מאוד לחיות בה והיא רבת יתרונות, לא לכולם יש את ביכולת הפיננסית לקנות דירה חדשה. מה עושים? מה שרוב האוכלוסייה עושה והולכים על האופציה הזולה יותר – שיפוץ הדירה. אנו ניתן לכם הצצה בלעדית על מאחורי השיפוצים הכל על שיפוצים. לשיפוץ הבית מספר שלבים, כל אחד הוא קריטי ואינטגרלי בפני עצמו, דילוג על אחד מהם יכול לגרוע מהתוצר הסופי ומאיכות הגימור והתוצאה אליה שאפנו בתחילת הפרויקט. אנא הקפידו על כל אחד מהשלבים הבאים בקפידה יתרה ואין להקל ראש באף אחד מהם.

בחירת בעל המקצוע:

את תהליך השיפוצים מתחילים כמו בכל תהליך בבחירת איש המקצוע. את איש המקצוע אשר יהווה עבורכם וישפץ את ביתכם אפשר לבחור במספר דרכים, מהמלצה של חבר קרוב, ביקורות באתר אינטרנט או בתמונות או מודעה בעיתון. מספר הדרכים והרבדים להגיע לאנשי מקצוע הוא גדול לאין שיעור, אבל ישנם שלושה דברים שעליכם להקפיד ולבדוק שבעל המקצוע מחזיק בהם: מקצועיות, אמינות והכימיה בינו לבין הלקוח. את המקצועיות אתם יכולים לראות דרך תיק עבודות ואת רמת הגימור שלהן הגיע. אמינות אתם יכולים לשמוע דרך מכר קרוב שלקח אותו לעבודה, אבל את לכימיה אך ורק אתם, וכמובן בעל המקצוע , אחראים לכך. אם מערכת היחסים בינכם ובין בעל המקצוע יהיו מעורערים, זה יכול להוות גורם לפיצוץ והפסקת העבודה. אחד הדברים שעוזרים לכימיה בין לקוח ובעל מקצוע הוא כמובן אמינות. אמינות מצד בעל המקצוע הוא לעבוד באופן שקוף וגלוי אל מול מעסיקו ולהראות לו מה קורה מאחורי השיפוצים הכל על שיפוצים ולעבוד מולו בשקיפות רבה.

עיצוב הבית:

הגענו לחלק המעניין, הכיפי והאהוב ביותר על הלקוחות, ובנינו- גם על בעלי המקצוע. זה החלק בו מתכננים איך הבית יראה. לפעמים אתם מגיעים לבית חדש ובטוחים שכך היה נראה תמיד, אך לא כך הדבר, הגיע הזמן שתלמדו איך הדברים עובדים ומה קורה מאחורי השיפוצים הכל על שיפוצים! את החלק של עיצוב הבית חולקים בצוותא בעלי הנכס, הלקוחות, ובעלי המקצוע. התפקיד מחולק לשניים וכל פעם מיואש על ידי צד אחר מבין השנים. התפקידים הם ברורים, יש את אלה שמביאים את הרעיונות והצד השני מאשר או פוסל בשל טענות כאלה ואחרות, ממש כמו בבית משפט, גם על עיצוב מתנהלים בין כותלי הבית מאבקים ודיונים על עיצוב הבית. למרות שהלקוח הוא בעל המאה ולכאורה חייב להיות האוטוריטה היחידה והמילה האחרונה, בעל מקצוע שחשובה לו העבודה ורוצה לטובת הלקוח, יביע את דעתו ואף יתנגד לבצע דברים אם הוא לא חושב שהם נכונים מבחינה מקצועית, חשוב להדגיש, בעל מקצוע לא יפוצץ הכל בגלל שלא אהב את צבע הקירות, אבל כשמדובר על פירוק, בינוי והריסה, הוא יעמוד על רגליו האחוריות אם דבר זה יסכן או יפגע מקצועית בבית. למרות שאנו בטוחים שאנו יודעים הכל והכי טוב, כדי ומומלץ מאוד להקשיב לאנשי המקצוע, בכל זאת, הם מקצועיים. יש דברים שרק עין מקצועית יכולה לראות. מומלץ מאוד לקחת את מה שאנשי המקצוע אומרים ולהעביר את תקופת השיפוצים בשיתוף פעולה ולא רק היררכיה של לקוח ושיפוצניק מבצע, ככה כולם רק ירוויחו.

העבודה בשטח:

אז אחרי שבחרנו את בעל המקצוע, סגרנו איתו את כל עניין העיצוב ועשינו מולו תיאום ציפיות – יאללה יורדים לשטח מה שנקרא ומתחילים בעבודת הכפיים. שיפוץ הבית מורכב לאין שיעור ומורכב מרבדים עמוקים ומקיף את כל הבית, סלו, חדרי שינה, חדר אמבטיה ובמקרים מסוימים גם שיפוץ הגינה נלקח בחשבון. לכל החלקים רמת הקושי שלו ואם שכרתם חברת שיפוצים מוכרת וידועה – אתם בידיים טובות. לחברות השיפוצים הגדולות צוותים רבים אשר כל צוות מופקד ומיומן על שיפוץ תחום אחר בבית. בעזרת אנשי המקצוע הטובים ביותר תגיעו לרמת הגימור המושלמת כמו שתמיד חלמתם. לפני שמתחילים בעבודה חשוב לזכור דבר שאין ממנו דרך חזרה: חתימת החוזה. כל בעלי המקצוע כיום מקפידים ביתר שאת על חתמת חוזה עבודה ביניהם ללקוח, חשוב מאוד לעיין בחוזה עליו אתם חותמים, על כל סעיף ואף על האותיות הקטנות ובין השורות. בחוזה עבודה סטנדרטי יופיעו דברים כמו עמידה בלוח הזמנים, תשלומי כספים, אחריות על עבודה בטוחה ותקינה וכן גם הבטחה מצד בעלי המקצוע לעבוד עם חומרי הגלם האיכותיים ביותר.

עכשיו, אחרי שעשינו עבורכם סקירה קצרה ומהירה על איך הדברים נראים לפני שהבית עומד משופץ כמו חדש, קחו נשימה עמוקה, תחשבו טוב טוב איך אתם רואים אתם הדברים ותבחרו בכובד ראש את האיש אשר תכניסו הביתה על מנת שישנה לכם אותו לכל החיים, כמו חתונה ממש, בחירת בעל המקצוע הוא אחד ההחלטות הגורליות ביותר שתיקחו במהלך חייכם.

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן