נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

למה לעשות שיפוץ בניין

נתנאל שיפוצים למה לעשות שיפוץ בניין

מה הדברים שחשוב לקחת בחשבון כשמתכננים שיפוץ בניין?

שיפוץ בניין הוא מהלך חשוב וכדאי – כדי לשפר את חזות הבניין וגם כדי להעלות את ערכו.
לפעמים שיפוץ בניין הוא ממש הכרחי – כי יש גם אלמנטים לא מבוטלים של בטיחות, שלפעמים אפשר לטפל בהם רק באמצעות שיפוץ ברמה כזו או אחרת. בכל מקרה, יש כמה סוגים של שיפוצי בניינים שכדאי להכיר.

איך מטפלים בחזית במהלך שיפוץ בניין?

שיפוץ בניין שמתמקד בחזית הבניין, מתחיל בקילוף החיפוי הקיים ופינוי הפסולת. לאחר מכן אפשר ליצור חיפוי חדש. יש מגוון חיפויים לבניינים. המוכר והנפוץ ביותר בארץ הוא חיפוי השליכט, אבל אפשר בהחלט לגוון עם חיפוי לבנים בצבעים שונים לבנייני מגורים, או בניינים ציבוריים. לבנייני מסחר ותעשיה, אפשר לבחור מבין חיפויי מתכות שונים. כל סוג חיפוי שתבחרו, ישפיע משמעותית על הנראות ועל האופי של המבנה.

מה כולל שיפוץ בניין שמתמקד בלובי וחדר מדרגות?

בדרך כלל, שיפוץ לובי מתמקד בהחלפת הריצוף – בין אם באמצעות עקירת הריצוף הקיים והחלפתו בריצוף חדש, או באמצעות הדבקת ריצוף חדש על המרצפות הקיימות.

למרות שלמראית עין, יותר קל ויותר זול להדביק על המרצפות הקיימות, זה לא ממש אפשרי אם המרצפות הישנות רופפות ומתפרקות, אם יש מתחת לריצוף תשתית שזקוקה להחלפה, או לתיקון.עבודה לא מקצועית עלולה לעלות לכם בסוף הרבה כסף ולגרום לטרחה רבה.

חשוב לתכנן מראש ולהכניס לתקציב גם את החלפת הריצוף וגם את עבודת הצבע לקירות, שתתאים לריצוף החדש.אלה שתי דוגמאות מתוך מגוון של אלמנטים שאפשר לשפץ בבניין. נוסף על אלה יש עוד אפשרויות: להוסיף מעלית, לחזק את העמודים – אם זה בניין על עמודים, לתקן סדקים ולחדש איטום ועוד.

חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע ולהחליט לאחר שיקולי תקציב והתמקדות במטרות שלשמן רציתם שיפוץ מלכתחילה. אם השיפוץ מיועד לענות על צרכי אסתטיקה ומיתוג – הרי שתצטרכו להשקיע בעיקר בנראות ובחזות הבניין והלובי, אך אם יש גם תשתיות לקויות ובלויות – הרי שרצוי להתמקד בהן ולהשקיע בהן את רוב התקציב.

האם שיפוץ בניין מצריך היתרי בניה?

כשמדובר בשיפוץ חלקו הפנימי של הבניין בלבד – צבע הקירות, שיפוץ הלובי והמדרגות – לא תצטרכו היתר. בדרך כלל גם בשיפוץ החזית לא ידרשו מכם להוציא היתר, אבל חובה עליכם לברר את הדרישות הספציפיות של הרשות המקומית שבשטחה אתם פועלים. בדקו אם יש דגשים מיוחדים שהרשות המקומית דורשת.

כמו כן, אם אתם מוסיפים לבניין פתחים חדשים, או סוגרים פתחים ישנים, מוסיפים מרפסות, או מעלית וכו' – תהיו חייבים להוציא היתר.

לסיכום – שיפוץ בניין לא חייב להיות כאב ראש. אם תקפידו על עבודה מסודרת, עם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, אם תפעלו לפי הנחיות הרשות המקומית ותהיו מתוכננים וממוקדים, העבודה תתבצע בקלות, במהירות ועל הצד הטוב ביותר.

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן