נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

עבודות צבע

כשמדברים על עבודות צבע משום מה כל אחד בטוח בעצמו, מנפח את חזהו כאילו היה טווס ובטוח לגמרי שהוא איש מקצוע מנוסה שמספר המברשות שהחזיק כבר אי אפשר לסמור. משפטים כגון ” מה הבעיה, גם אני יכול לצבוע”, ” לא צריך איש מקצוע, אני צובע יותר טוב” כבר נהיה שגור בפי ישראלים רבים. אז בואו נעשה לכם סדר קטן, לעבודות הצבע דרוש ניסיון, טכניקה וידע שצוברים עם השנים ולא, לא כל אחד שצבע וצייר בטושים בגן חובה נחשב לצבעי מקצועי. במאמר זה נסביר לכם מה ההבדל בין איש מקצוע המבצע עבודות צבע באופן אחראי ומקצועי, למי שמתיימר להיות כזה, או בשפת העם – “החאפרים”. כידוע, החאפרים הם אויבים רבי שנים של אנשי המקצוע, ולנו ולכם הלקוחות צריכה להיות מלחמה משותפת כנגדם, הם פוגעים בשנינו. אז קדימה – לעבודות צבע.

הכנה לעבודות צבע:

דבר ראשון לפני שנתחיל ברשימה ובסדר של הכנת הבית בעבודות צבע נאמר כי אין מדובר על המלצה, הכנת הבית והקירות זה בגדר חובה בעבודות צבע. החאפרים לרוב מדלגים על שלבים, או גרוע מכך – מקמבנים  וממציעים איזושהי תחלופה שתפגע באיכות עבודות הצבע.

  • גירוד – הסרה יסודית של כל הקילופים מהקיר.
  • שפכטל – סתימת חורים של קידוחים ותיקון פינות שנשברו.
  • טיפול בסדקים- כשמדברים על טיפול בסדקים יש לציין שיש שתי פעולות חשובות: מילוי החורים וסתימתם באמצעות תחבושות לסדקים.
  • חיזוק – מריחת חומר על מנת לחזק את הטייח ולמנוע קילופים בעתיד.
  • פירוק שקעים ומפסקים – החאפרים עוד יעבירו עליהם צבע, תסתכלו טוב שעוד הורידו את התמונות.
  • כיסוי הרהיטים.

החומרים:

זהו החלק שהכי צריך לשים עין, כי זהו החלק שבו החאפרים יוצאים מהמחילות ומתחילים בתהליך העקיצה. אם בהכנת הבית לעבודות צבע דברנו על הצורך במריחת חומר מחזק, הרי החומר המומלץ ביותר נקרא “בונדרול” והוא בעל גוון צהבהב, מחירו עולה על 300 ₪. החאפר המצוי ינסה לקצץ בעלויות, ולפיכך יערבב מעט צבע צהוב במים ויחפה באמצעות התערובת את הקירות, דבר אשר יגרום נזק רב לקירות ביתכם. במקום צביעת הקירות באמצעות צבע מסוג סופר קריל 2000 של טמבור, יבחר החאפר לקנות חומר זול יותר, לשפוך את תכולת הפח לפח של חברת טמבור ולהטעות אתכם כי מדובר בחומר איכותי ולגבות מכם מחיר שלו ראוי איש מקצוע מיומן.

כשמדובר על עבודות צבע בחדר האמבטיה מדברים על חומרים אחרים, הרי בחדרים אלו רמת הלחות עולה, ולכן צריך חומר העמיד ברטיבות ולחות. במקום אקרינול של טמבור המונע עובש וטחב, יבחר החאפר להשתמש בצבע רגיל, דבר אשר לא ימנע בעיות אלו.

גם בתקרות יש להימנע מחיקויים. בגלל העובדה אוויר חם עולה כלפי מעלה, וכך גם חום הדירה, יש למרוח על התקרות חומר מיוחד, נושם יותר, ובעקבות עלותו הגבוה יחסית של חומר צביעה לתקרות, יעדיף החאפר גם פה לוותר עליו ולהשתמש בחומר וצבע רגילים, דבר היגרום לתקרתכם להתקלף במהירות.

סוגי צביעה ועבודות צבע:

 

 אחרי ההכנה, וקניית החומרים האיכותיים הגענו לרגע שלשמו התכנסנו, הרגע הכיפי, המיוחד והמרגש ביותר – עבודות צבע של ממש. כמו שכל בני האדם שונים זה מזה בהעדפה בשלל האספקטים והדברים בחיים, כך גם בעבודות צבע יש מבחר לא קטן של אפשרויות העומדות לבחירה לפני הלקוח.

  • קיר כוח – קיר כוח הוא סוגה בעולם עבודות הצבע, משמעו היא פשוטה, משאירים קיר אחד בסלון או בכל חדר וצובעים אותו בצבע שונה מכולם, זהו הקיר הבולט ביותר בחדר ונותן את הטון בעיצוב הבית.
  • אומברה – סוג מיוחד של עבודות צבע, צביעה בסגנון אומברה פירודו צביעה לפי גוונים, מתחילים בגוון הבהיר ביותר והקיר נעשה כהה יותר ויותר.
  • שליכט – שליכט הוא סגנון צביעה שהתפתח עם השנים האחרונות, צבע הדומה במרקם ובצבע ולבטון, עם השנים נוצרו צבעי שליכט בצבעים שונים אשר נותנים ללקוח את הבחירה ונתינת הטאץ’ האישי שלו.

כתבות דומות

מהם השלבים בשיפוץ מטבח?

מה צריך לתכנן, שניה לפני שמזמינים בעלי מקצוע לשיפוץ מטבח? אוהבים את הבית שלכם? אתם לא מתכננים לעבור דירה, אבל ממש חייבים לשפר קצת את

למה לעשות שיפוץ בניין

מה הדברים שחשוב לקחת בחשבון כשמתכננים שיפוץ בניין? שיפוץ בניין הוא מהלך חשוב ומשמעותי, שלא רק משפר את חזון הבניין ומעלה את ערכו, אלא גם

שיפוץ בית ישן

שיפוץ בית ישן זו משאת נפשם של רבים. אולי זה גם החלום שלכם. בין אם רכשתם דירה ישנה ואתם מעוניינים לשפץ אותה בגלל צרכים טכניים

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן