נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

כל מה שצריך לדעת כדי לבחור קבלן ריצוף מקצועי

קבלן ריצוף

מתלבטים אם לקחת קבלן ריצוף לעבודת הריצוף  בבית או בעסק שלכם או פשוט לבצע אותה בעצמכם? לא יודעים בדיוק מה תפקידו של קבלן ריצוף ואיך בוחרים קבלן שיתאים בדיוק עבור הצרכים שלכם? הגעתם למקום הנכון. נתנאל שיפוצים כאן כדי להסביר לכם הכל על מה תקפידו של קבלן ריצוף, במה הוא תורם לעבודת הריצוף והאם כדאי לבחור באחד כזה. לא פחות חשוב, ניתן לכם טיפים מקצועיים כדי לבחור את קבלן הריצוף הנכון עבורכם וכן נדבר על כל מה שצריך לדעת על ריצוף.

מיהו קבלן ריצוף?

קבלן ריצוף הוא בעצם האדם הממונה על הרצפים, שמתכנן בדיוק את תהליך הריצוף, החומרים שיבחרו, טכניקות הריצוף ועוד. קבלן הריצוף, מתכנן ומפקח על העבודה אך בדרך כלל לא מרצף בעצמו. תחת קבלן הריצוף, עובדים רצפים שהם מבצעים את פעולות הקבלן. קבלן ריצוף מקצועי, מתכנן תוכנית מדויקת הכוללת הכנת תשתית נכונה ותכנון קפדני של כל התהליכים אותם הרצפים צריכים לבצע תוך ירידה לפרטים הכי קטנים. בנוסף, קבלן ריצוף מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מפיקוח העבודה בשטח ונמצא עם הפועלים ברוב שעות העובדה. כך, אתם יכולים להיות בטוחים שבעל המקצוע הראשי נמצא עם הפועלים שיודעים בדיוק מה לעשות וכיצד.

בנוסף, אם בחתם בקבלן מקצועי באמת, תוכלו להיות בראש שקט שגם הרצפים תחתיו מקצועיים ביותר.

איך בוחרים קבלן ריצוף שיתאים לכם?

על מנת לבחור קבלן ריצוף שיתאים בדיוק לעבודה שאתם רוצים, אתם צריכים קודם כל לשאול את עצמכם מה בדיוק אתם רוצים להשיג בעבודת הריצוף. כך, תהיו מכוונים יותר ותוכלו לגשת לראות עבודות דומות של אתו קבלן ואפילו לראות את עבודתו תוך כדי פעולה אם יתאפשר המצב. חשוב מאוד שתהיה לכם כימיה טובה עם קבלן הריצוף ותרגישו איתו בנוח על מנת להגיע בדיוק למה שאתם רוצים. תקשורת, היא הבסיס להבנת שני הצדדים וכן להשגת היעדים בצורה הטובה ביותר. שימו לב, שאתם חותמים חוזה מסודר שכולל באופן מפורט את כל מה שסגרתם עם קבלן הריצוף שבחרתם וכן ניתנת לכם אחריות על העבודה. קבלן ריצוף מקצועי, לא ייבהל אם תדרשו ממנו לעשות עבודה שתהיה על פי תו תקן וכן עם שימוש בחומרים שעומדים בתו התקן. עד רבה, קבלן מקצועי ישמח שיש לו שותפים לעניים שדואגים לבטיחות שלהם.

אין טוב יותר מחכמת ההמונים וכדאי לכם לקורא המלצות וחוות דעת מלקוחות שונים לפני שאתם חותמים על החוזה. אם אתם רוצים להיות בראש שקט שעשיתם את הבחירה על הצד טוב ביותר פשוט צרו קשר עם נתנאל שיפוצים, שיבצע לכם שיפוצים, הדבקת ריצוף ועוד בצורה המקצועית והטובה ביותר.

האם הקבלן אחראי על רכישת האריחים?

התשובה היא לא. בדרך כלל, האריחים הם הדבר היחיד שאתם כלקוח, רוכש לבדו. במקרים של ריצוף פנים או הדבקת ריצוף, אתם הם אלו שגרים בבית ויודעים הכי טוב מה אתם אוהבים. אם אתם מתלבטים האם הריצוף מתאים לחלל שאותו אתם רוצים לרצף גם מבחינת סוג, איכות וגוון, בוודאי שאתם יכולים להתייעץ עם קבלן הריצוף שלכם. כל החומרים הנלווים, הדבק וגם חומרי העזר השומרים על הדבקת ריצוף ועל ריצוף פנים שמתבצע בצורה נכונה, נקנים כמובן על ידי קבלן הריצוף.

אנו בנתנאל שיפוצים, תמיד ממליצים ללקוחות להתייעץ איתנו ולשאול אותנו כל שאלה בנוגע לאריחים שבחרו. לפעמים ישנם אריחים שפחות מתאימים לחדרי אמבטיה לדוגמה או לחללי המטבח וחשוב שתקבלו מעט מידע מאנשי מקצוע כדי למנוע טעויות.

טיפים שיאפשרו לכם להבחין בשטח אם העבודה מקצועית..

אם אתם לא בטוחים שקבלן הריצוף שבחרתם הינו מקצועי ואיכותי, נתנאל שיפוצים כאן כדי לתת לכם טיפים שתוכלו ליישם בשטח ולדעת טוב יותר אם מדובר בקבלן מקצועי.

הדבר הראשון שאפר לשים לב אליו בקלות יתרה הוא כמובן האם הריצוף ישר. פרט זה אמור להיות מובן מאליו, אך אם הרצף לא מקצועי, יכולות להיות סטיות באופן שבו מונחים האריחים. אם אתם רואים בעינכם איזושהי חוסר סימטריה, אל תתביישו, הוציאו סרגל ובדקו האם באמת כך הדבר. שימו לב בנוסף שאין עליה של אריח אחד על השני. אם מדובר בחלל של מקלחת, באזור שבו יורדים המים דווקא חשוב מאוד שתהיי סטייה על מנת שהמים יוכלו לזרום בשיפוע ולהתנקז בצורה טובה יותר.

הדבר השני שתוכלו לבחון הוא האם המרווחים בין אריח לאריח לא קטנים מ2 מ”מ ושאכן הם מתבצעים על ידי פלסטיקים קטנים שנועדו במיוחד כדי לשמור על מרווחים מדויקים. אם לא כך הדבר, העירו לקבלן ריצוף או לרצף ובקשו הסבר משכנע.

הדבר השלישי שחשוב מאוד על מנת שלא יהיו סדקים באריחים שבחרתם הוא האופן בו מורחים את הדבק או הטיט. שימו לב שהרצף מורח באופן אחיד על כל האריח.

הפרמטר הרביעי שישפיע דווקא על הפיניש של העבודה וייתן את הטון במראה הסופי הוא הרובה. רובה דלילה מדי, משמע רובה שעורבבה עם יותר מדי מים ויכולה להתפורר לאחר זמן מה. איך תדעו מה סף הדלילות שאמור להיות לרובה? אם הרצף מצליח לגרוף את הרובה עם מגב, תדעו שהרובה דלילה מדי. בנושאים כמו שיפוצים, קבלן ריצוף או ריצוף פנים,  לא כדאי לחסוך, כי מה שעולה זול עולה אחר כך ביוקר.

כמובן, שאם תבחרו בנתנאל שיפוצים תוכלו אפילו לצאת ולהסתובב בקניון בראש שקט ולדעת שהעבודה נעשית באופן המקצועי ביותר.

אז עכשיו, כשאתם יודעים את כל מה שצריך לדעת על ריצוף ועל קבלן ריצוף, אנו מאמינים שתעשו את הבחירות הכי נכונות עבורכם ותבחרו בדיוק את מה שאתם צריכים.

כתבות דומות

מה כרוך בשיפוץ גינה

כשמדברים על שיפוצים האסוציאציה הראשונה שעולה לכמעט כולנו היא שיפוץ חלל הפנים של הבית. חלל הפנים כולל את הסלון, המטבח, חדר האמבטיה וחדרי השינה. למרות

סוגי ריצוף פנים

ריצוף הוא המשענת אליה אנו הולכם ומניחים את כל החפצים שלנו בין אם זה בבית, או במקומות ציבורים. מקומות ללא ריצוף מעוצב ואיכותי יהיו מלאי

איך בונים קיר גבס

בניגוד לדעה הרווחת שבניית קירות גבס היא נחלתם הבלעדית של אנשי המקצוע וקבלני הגבס בלבד, כיום גם אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם בשיטת DIY ,

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן