נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

ריצוף גרניט פורצלן | כל מה שיש לדעת

ריצוף גרניט פורצלן נתנאל שיפוצים

סקירה זו מספקת ניתוח מעמיק של גרניט פורצלן, תוך בחינת המשיכה האסתטית שלו, העמידות, העלות-תועלת ותהליך ההתקנה. מטרתו היא לתת לקוראים הבנה מקיפה של אפשרות ריצוף זו והתאמתה לסביבות שונות.

גרניט פורצלן : מה מיוחד ? 

הריצוף כידוע לעולם הוא תחום מורכב ביותר. מדובר באחד השיפוצים הפופולריים ביותר, החשובים ביותר אך עם זאת לא הרבה יודעים מה כדאי להם ובמיוחד מה מתאים להם בבית.  זה מובן מאוד לאור העובדה שלא כל בני האדם עוסקים בריצוף, והתחום הוא לא התחום אותו אנשים בוחרים לקרוא בעדיפות הראשונה. על מנת לסבר את האוזן ולתת לכם מעט מידע שימושי אנו נדבר בהמשך על הסוג המומלץ ביותר בקרב אנשי המקצוע לריצוף, גרניט פורצלן. לא סתם אריחי הגרניט פורצלן זוכים לאהדה רבה בקרב רוב בתי ישראל, ובין היתר זוכה לכינוי המבטיח ” המלך של הריצוף”. תכף נבין מה מיוחד ויעיל כל כך בריצוף הזה.

היתרונות והמקומות שאפשר להתקין את אריחי הגרניט פורצלן מרכיב רשימה ארוכה למדי, עד שהיינו צריכים לצמצם בשביל לא לגרום לכם לבלבול מיותר. נהיה ממוקדים ככל שניתן. אחד הדברים החשובים ביותר באריחים לריצוף הוא רמת השחיקה. ככל שרמת השחיקה גבוהה יותר האריח יישאר זמן ארוך.הוא לא מוגבל למקום וניתן להתקין אותו כריצוף פנים וחוץ, לכל החדרים כולל חדר האמבטיה. אריח הפורצלן כאריח מלאכותי נותן את היכולת להרכיב אותו בכל סוגי העבודות, כולל ריצוף בהדבקה וכן ריצוף חדש למדי. ריצוף גרניט פורצלן הוא חזק, יפה ובעל אריכות ימים וחיי מדף ארוכים למדי, מספר היתרונות שלו הופכים אותו לשליט הבלתי מעורר של עולם הריצוף.

הדבקה של ריצוף גרניט פורצלן

עמידות: האם ריצוף גרניט פורצלן שווה את ההשקעה?

כשזה מגיע לעמידות, גרניט פורצלן באמת זוהר. סוג זה של ריצוף ידוע בחוזק ובחוסן יוצאי דופן. הוא עמיד בפני שריטות, כתמים והשפעות, מה שהופך אותו לבחירה אידיאלית עבור אזורים עתירי תנועה במגורים ומסחריים כאחד. בין אם יש לכם חיות מחמד, ילדים או רהיטים כבדים, זה יכול לעמוד בפני הבלאי היומיומי מבלי לאבד את יופיו.

אחת הסיבות מדועח גרניט פורצלן עמיד כל כך הוא ההרכב שלו. הוא עשוי באמצעות שילוב של חומרים טבעיים, כולל חימר, ספטור פלד וסיליקה, אשר נשרפים לאחר מכן בטמפרטורות מאוד גבוהות 1200-1300 מעלות. תהליך זה יוצר משטח צפוף וקשיח בעל עמידות גבוהה בפני נזקים , ובגלל זה גם ישלו קצב ספיגת מים נמוך, מה שהופך אותו לפחות נוטה להיסדק או להתעוות בגלל רטיבות.

יתר על כן, אפשרות ריצוף זו עמידה בפני דהייה, מה שהופך אותו מתאים לאזורים עם חשיפה ישירה לשמש. הצבע והדוגמא של ריצוף גרניט פורצלן נשארים חיים וללא שינוי לאורך זמן, מה שמבטיח שההשקעה שלך תשמור על המשיכה האסתטית שלה לאורך שנים. בנוסף, עמידותו בפני כימיקלים וחומרי ניקוי פירושה שאתה יכול בקלות לשמור על מצבו הטהור מבלי לדאוג לגרום נזק.

מבחינת אורך חיים, הריצוף לצד היופי, העיצוב והדקורטיביות שאנו רוצים לקבל בריצוף, אנו שוכחים לא פעם את חשיבות הריצוף ולמה היא מיועדת. כחלק שעליו אנו הולכם כל היום, מניחים חפצים כבדים כולל הריהוט ולעיתים אף גוררים מוצרים על הריצפה, אריחי הריצוף אמורים לספק רמת שחיקה גבוהה, כלומר עמידות לאורך זמן ולא להישבר אחרי שימוש קצר. ריצוף טוב נשמר לאורך זמן. הריצוף מדורג במקומות הגבוהים, דבר המעיד על רמת חוזקה. אם מה שחשוב לכם הוא שימוש לטווח ארוך ולא לרוץ ולהחליף ריצוף כל שנה, ריצוף גרניט פורצלן הוא מה שחיפשתם.

משרד עם ריצוף גרניט פורצלן

עלות-תועלת: איך משתווים גרניט פורצלן?

בכל הנוגע לחסכון, גרניט פורצלן מציע איזון מצוין בין איכות ובמחיר סביר. בעוד שהעלות הראשונית של ריצוף גרניט פורצלן עשויה להיות גבוהה יותר מכמה אפשרויות ריצוף אחרות, היתרונות שלו לטווח ארוך הופכים אותו להשקעה משתלמת. העמידות ואורך החיים של ריצוף גרניט פורצלן גורמים לכך שלא תצטרכו לדאוג לתיקונים או החלפות תכופים, וחוסכים לכם גם זמן וגם כסף בטווח הארוך.

בנוסף, הריצוף עמיד ביותר בפני כתמים ושריטות, מה שמפחית את הצורך במוצרי ניקוי יקרים או בשירותים מקצועיים. קצב ספיגת המים הנמוך שלו אומר גם שאינך צריך לדאוג לבעיות הקשורות ללחות, כגון עובש או עיוות, שעלולים להוביל לתיקונים יקרים. אפשרות ריצוף זו עמידה גם בפני דהייה, מה שמבטיח שלא תצטרך להוציא כסף נוסף על שיפוץ או החלפתו עקב אובדן צבע לאורך זמן.

יתר על כן, גרניט פורצלן דורש תחזוקה מינימלית בהשוואה לחומרי ריצוף אחרים. טיטוא רגיל וניגוב מדי פעם עם חומר ניקוי עדין מספיקים בדרך כלל כדי לשמור על מראה רענן ונקי. התחזוקה הקלה פירושה שלא תצטרך להשקיע כמות משמעותית של זמן או כסף על מוצרי ניקיון או שירותי ניקיון מיוחדים.

יתרה מכך, המראה הנצחי והאלגנטי של גרניט פורצלן מוסיף ערך לנכס שלכם. זוהי אפשרות ריצוף רב-תכליתית שיכולה להשלים סגנונות עיצוב פנים שונים, מה שהופך אותה לתכונה רצויה עבור קונים או דיירים פוטנציאליים. אם תחליטו למכור או להשכיר את הנכס שלכם בעתיד, ההשקעה בריצוף גרניט פורצלן יכולה לתרום לשווי מכירה חוזר או השכרה גבוה יותר.

תהליך התקנה: האם זה מסובך כמו שזה נשמע?

תהליך ההתקנה של  גרניט פורצלן אולי נשמע מורכב, אבל הוא למעשה די פשוט וניתן לניהול. עם זאת, חשוב לציין כי מומלצת התקנה מקצועית על מנת להבטיח יישור נכון ועמידה בהנחיות הנדרשות.

השלב הראשון בתהליך ההתקנה הוא להכין את תת הרצפה על ידי הקפדה על נקיון, יבש ומפולס. יש להסיר כל ריצוף קיים, ולתקן סדקים או פגמים בתת הרצפה. זה מבטיח בסיס חלק ויציב לאריחי הגרניט פורצלן.

לאחר מכן, האריחים מונחים בקפידה בתבנית הרצויה, תוך התחשבות בפריסת החדר וכל העדפות עיצוב ספציפיות. חשוב להקפיד על מרווח מתאים בין האריחים כדי לאפשר דיוס בהמשך.

לאחר פריסת האריחים, הם מודבקים לתת הרצפה באמצעות דבק איכותי. זה מבטיח קשר חזק בין האריחים לתת הרצפה, מונע כל תנועה או תזוזה לאורך זמן.

לאחר התקנת האריחים כהלכה, מורחים רובה כדי למלא את הרווחים בין האריחים. זה לא רק מספק מראה מוגמר אלא גם עוזר לאבטח את האריחים במקומם ומוסיף לעמידות הכללית של הריצוף. יש בעולם הריצוף שני סוגי עבודה, ריצוף בהדבקה וריצוף חדש. היתרון הבולט של גרניט פורצלן הוא שהוא יכול להתאים בכל אחד מהשיטות האלה. ריצוף חדש פירושו ירוק הריצוף הקיים, ועל היסודות והצנרת מדביקים ומתקינים את אריחי ריצוף גרניט פורצלן. ריצוף בהדבקה מצריכה פחות עבודה, ופשוט על הריצוף הקיים מדביקים את החדש.

ריצוף שחור וריצוף לבן ( גרניט פורצלן )

2 שיטות להתקנה:

יש בעולם הריצוף שני סוגי עבודה, ריצוף בהדבקה וריצוף חדש. היתרון הבולט של גרניט פורצלן הוא שהוא יכול להתאים בכל אחד מהשיטות האלה. ריצוף חדש פירושו ירוק הריצוף הקיים, ועל היסודות והצנרת מדביקים ומתקינים את אריחי גרניט פורצלן. ריצוף בהדבקה מצריכה פחות עבודה, ופשוט על הריצוף הקיים מדביקים את החדש.

לסיכום, גרניט פורצלן יוצר איזון מרשים בין יוקרה לפרקטיות. אופיו העמיד בשילוב עם האלגנטיות המעולה שלו הופכים אותו לבחירה פופולרית בקרב בעלי בתים ואדריכלים. בעוד שהעלות הראשונית עשויה להיות גבוהה יותר בהשוואה לאפשרויות ריצוף אחרות, אורך החיים והמשיכה הנצחית שלו הופכים אותו להשקעה משתלמת.

כתבות דומות

מאחורי השיפוצים – עקרונות מנחים

חברת נתנאל שיפוצים הינה חברת שיפוצים ובניה רבת ניסיון העוסקת בתחום כ-8 שנים. בראשות החברה מספר רב של עובדים המתמחים בכל תחומי הבניה והשיפוצים כגון

מה חשוב לדעת על שיפוץ דירה להשכרה

ישראלים לא מוכנים להתפשר על איכות. כי אם יש משהו שישראלים לא אוהבים הוא לצאת ‘פראיירים’. לכן, שיפוץ דירה להשכרה הפך כמעט לתהליך הכרחי עבור

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן