נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

מעוניינים להניח ריצוף עץ בבית או בגינה? כאן תקבלו את ההסבר המלא

ריצוף עץ

התהליך שעבר על ריצוף עץ לאורך השנים הוא מעניין. בעבר, ריצוף עץ היה משהו שנמצא בכל בית שכן בעבר, האדם ידע לעבד את העץ בצורה טובה יותר מאשר כל חומר אחר. אבל לאורך השנים, עם ההתקדמות הטכנולוגית שאיפשרה ייצור של אריחים בכמויות גדולות יותר, אז דווקא ריצוף עץ הפך יוקרתי יותר ויפה יותר בעיניהם של רבים.

התקנה של ריצוף עץ או כמו שקוראים לו לא פעם- פרקט, זו לא עבודה קלה. פעמים רבות הנחה של ריצוף עץ נשמעת כמו תהליך קל ופשוט, הרי מה הבעיה לחבר כמה קורות אלו לאלו? אבל האמת היא כי הנחה לא נכונה של ריצוף עץ עלולה לגרור שורה של נזקים שמשפיעים אלו על אלו לאורך שנים.

עץ הוא חומר עדין ולא כל אחד יודע איך לעבוד איתו בצורה נכונה. לכן, כאשר בוחרים להתקין ריצוף עץ בתוך תהליך שיפוצים או כאשר בונים בית חדש, חשוב מאוד שאיש המקצוע ידע מה הוא עושה ושאתם תהיו עם האינטילגנציה לבחור בחומרי הגלם הנכונים עבור העבודה. אני, נתנאל שיפוצים, אשמח לתת לכם מעט מידע מקצועי שיעזור לכם לבחור טוב ונכון יותר.

מה עדיף - ריצוף עץ או ריצוף דמוי עץ?

במידה ואתם לא רוצים להתעסק עם התקנה של ריצוף עץ ועם התחזוקה של החומר לאורך הזמן, אתם יכולים לבחור ריצוף דמוי עץ. ריצוף דמוי עץ הוא ריצוף שיכול לייצר, וודאי מרחוק, מראה של עץ לכל דבר ועניין, אלא שמדובר על סוג של טפט איכותי המודבק בטכנולוגיה מיוחדת על אריחי פורצלן.

היתרון של ריצוף דמוי עץ על פני ריצוף עץ הוא שמדובר על חומר חזק יותר שדורש הרבה פחות תחזוקה לאורך השנים. לכן, אני, נתנאל שיפוצים, לא פעם ממליץ להתקין ריצוף דמוי עץ במקרים בהם הלקוחות מעוניינים להוזיל את העלויות ובעיקר, לא להסתבך יותר מדי.

בנוסף, היתרון של ריצוף דמוי עץ הוא בכך שמדובר על ריצוף שיכול להיות ריצוף מבריק בקלות רבה יותר.לא שאי אפשר להגיע וליצור ריצוף מבריק גם בחומר גלם כמו עץ, אבל לאלו שרגישים לניקיון ולא מרגישים בנוח בלי שהם שופכים כמות נאה של מים על המרצפות, יכול להיות שיעדיפו ריצוף דמוי עץ שיתן את המענה הטוב יותר.

במידה ואתם מעוניינים להניח ריצוף עץ, התהליך כולל כמה שלבים

ראשית, חשוב לזכור שעץ הוא חומר רגיש. הוא נוטה יותר מחומרים אחרים להפוך גמיש, לצאת מאיזון והתקנה לא נכונה של עץ עלולה להוביל לעץ שלא עומד בצורה ישרה וטובה דיה. לכן חשוב מאוד להקפיד על השלבים כדי להגיע לתוצאה טובה בסופו של דבר.

  1. אל תשכחו לרכוש את כל המרכיבים: ריצוף עץ דורש פאנלים, סאפים ויותר מהכל ספוג בידוד שימנע את הרעש הנורא שפרקט יכול לעשות כאשר אין לו את חומר הבידוד. הרבה פעמים כאשר מדברים על העלויות של ריצוף עץ יש מי ששוכחים שהריצוף חייב לעמוד על כל החלקים הללו כדי שבסופו של דבר תוכלו ליהנות מהשימוש בריצוף ללא כל בעיה.
  2. זכרו לבקש קיצור דלתות במידת הצורך ואת יישור הרצפה: לעיתים, הנחה של ריצוף עץ לא יכולה להיות רק הנחה של הריצוף. לעיתים, העבודה כוללת בין היתר טיפול עמוק ברצפה של הבית ובדלתות כדי שבסופו של דבר הריצפה תהיה ישרה. כאן אולי המקום לציין כי בכל מקרה חשוב להקפיד על ריצפה ישרה בכל תהליך שיפוצים שכולל הנחה של ריצוף. אבל במקרה של ריצוף עץ, בגלל האלמנטים המיוחדים שמאפיינים ריצוף עץ מדובר על אתגר משמעותי יותר.
  3. שימו לב כי אתם רוכשים עץ איכותי ושאתם מתאמים בין כל הגורמים בצורה טובה: הרבה פעמים יש מי שבוחרים לרכוש את העץ מגורם אחד ולהפקיד את תהליך ההתקנה בידיים של אדם אחר. האתגר הוא בכך שאת התיאומים בדרך כלל צריך לעשות הלקוח. כמובן שכל בעל מקצוע נמצא כאן כדי לעזור לכם, אבל אתם צריכים לדעת שבמידה ואתם מעוניינים לפעול באופן הזה חשוב שתקחו את כל החלקים של העבודה בחשבון.

איך מבצעים את העבודה?

אני, נתנאל שיפוצים אומר לכל לקוח תמיד, הכי חשוב זה לבחור איש מקצוע שאתם יכולים לסמוך עליו שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. חשוב לזכור שבסופו של דבר הרצפה של הבית היא הלב של הבית. כל האנרגיה של הבית וכמובן תכולת הבית כולה, נשענת מההתחלה ועד הסוף על הרצפה. כאשר לא מתקינים את הרצפה בצורה טובה ולא מבצעים את יישור הרצפה באופן איכותי דיו אתם עלולים למצוא את עצמכם לאורך השנים סובלים מריצפה שלא הותקנה כנדרש.

כאשר זה קורה התוצאות הן בדרך כלל עבודות תיקון שחוזרות על עצמן שוב ושוב ושוב בכל פעם מחדש. בקשו מבעל המקצוע להראות לכם תיק עבודות מסודר שיאפשר לכם להבין האם מדובר על מי שאתם יכולים לסמוך עליו שיבצע את העבודה גם אצלכם באופן הטוב ביותר והמקצועי ביותר שאפשר.

אני, נתנאל שיפוצים, כאן למענכם

כאמור, התקנה של ריצוף עץ זה תהליך מורכב. אני נמצא כאן כדי לתת לכם את הליווי המקצועי המלא שיאפשר לכם ליהנות מהפרקט שלכם לאורך שנים.

כתבות דומות

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן