נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

כל מה שאתם צריכים לדעת על ריצוף פנים

ריצוף מבריק לבית - באמצע שיפוץ על ידי נתנאל שיפוצים

ריצוף פנים הוא ריצוף המתאים לפנים המבנה. אם אתם מתכננים שיפוצים בביתכם מומלץ לבדוק לעמוק את הנושא. כיום ישנם סוגים רבים המשמשים אותנו לריצוף פנים וניתן לבחור מתוך אינספור חומרים, טקסטורות  וגוונים. אך איזה מהם הוא המומלץ ביותר ומהם היתרונות והחסרונות של כל אחד? את כל זה נבין מיד.

החומרים הבולטים ביותר לריצוף פנים הם שיש גרניט פורצלן וקרמיקה. שיש- הוא משאב של הטבע, הוא בעצם סלע המגיע כלוח אבן טבעית. לשיש מראה יוקרתי ביותר ולא סתם נמצא גם בימים האלה כאחד מהחומרים המבוקשים ביותר שנמצאים כמעט בכל בית. לשיש מראה יוקרתי והוא יכול להיות מודרני או עתיק בעל מראה קר או חם. הכל תלוי בטקסטורה של השיש ובמראה. כיוון שהשיש הוא חומר טבעי הוא מיוחד ושונה מהאחר. כל אריח שונה מהשני, מה שנותן את האופי והייחוד לשימוש בשיש בריצוף פנים. כמו כן, השיש הוא חומר יקר ועמיד ביותר והוא ללא ספק השקעה לטווח ארוך.

לשיש יתרונות רבים אך הוא גם עדין במיוחד. הוא עלול לספוג כתמים ומים ואין להשתמש בחומרי ניקוי אשר הורסים את השיש. 

גרניט פורצלן- חומר העשוי מקרמיקה, חזק ועמיד ביותר מפני שפשופים ושריטות ורמת ספיגותו גבוהה במיוחד. כל אלה מובילים לכך שגרניט פורצלן הוא אחד מהאריחים הבולטים והפופולריים ביותר בריצוף פנים. ישנם שני סוגים של אריחים- אריחים הומוגניים ואריחים מזוגגים.

לאריח הומוגני שכבה אחידה, הנפרסת על כל האריח ואילו האריח המזוגג הוא בעל מרקם חלק וזכוכיתי. כמו כן, האריחים מגיעים בכל מגוון ותוכלו לבחור מה שרק תרצו. בנוסף, מחיר אריחי גרניט פורצלן יכול להיות גם ממוצע. החיסרון היחיד בגרניט הפורצלן הוא הדבקת הריצוף. אם ההדבקה מתבצעת על רצפה קיימת והעבודה לא נעשית כמו שצריך, ייווצרו סדקים ושברים. לכן, חשוב מאוד לבדוק את רמת המקצועיות של בעל המקצוע עוד לפני השיפוצים.

חברת נתנאל שיפוצים היא חברה המתמחה בריצוף פנים ומבצעת את הדבקת הריצוף בצורה הנכונה.

מלבד החומרים שיש וגרניט פורצלן קיימים חומרים נוספים פופולריים ביותר לריצוף פנים כגון –

אריחי קרמיקה – נפוצים לרוב בחדרי אמבטיה ומטבחים, מתאפיינים במרקמם החלק ובקלות הניקוי שלהם.

   מרצפות טראצו – מרצפות העשויות מחלקי אבנים ויציקת בטון, השילוב שלהן יוצר מראה ייחודי ומרהיב.

  ריצוף בטון – ריצוף העשוי מיציקת בטון עם עמידות גבוהה.

  ריצוף פסיפס- פסיפס מיוצר מחלקיקי קרמיקה קטנים ויוצר מראה מיוחד אשר בולט מאוד. יש צורך לדעת באיזה אזור ניתן לרצף את הבית בפסיפס כדי שתהיה התאמה נכונה לשאר הבית. *

  ריצוף פרקט- ריצוף בפרקט הפך להיות בשנים האחרונות מאוד אהוב על הישראלים. יותר ויותר אנשים בוחרים בו כריצוף פנים לבית. כיום יש מגוון רחב של סוגי פרקט, כל אחד במרקם אחר ובצבע שונה. ישנם פרקטים טבעיים העשויים מעץ אמיתי המקנה חום ומראה טבעי וישנם כאלה הנקראים למינציה. פרקט למינציה זול יותר מפרקט מעץ אמיתי, קל ונוח לניקוי.

החשיבות של ריצוף הבית בצורה מקצועית

ריצוף פנים אולי נשמע דבר פשוט אך הוא ממש לא. אם העבודה לא תבוצע בצורה נכונה עלולות להיות מספר בעיות כמו – רווחים לא אחידים, אריחים שבורים, רצפה לא ישרה ועוד. קיימים שני סוגים של דרכים להתקנת הריצוף.

האחד הוא ריצוף חדש, בו ההתקנה תעשה על מצע של חצץ דק ועליו טיט.

השני הוא ריצוף בהדבקה והוא מבוצע כאשר רוצים לבצע הדבקת ריצוף על הרצפה הקיימת במקום לעקור את הריצוף הקיים, דבר החוסך עבודה וכסף.

תהליך ההדבקה נעשה בעזרת דבק מיוחד שחשוב לדעת לעבוד איתו על מנת שלא יתייבש במהלך העבודה. כמו כן, על פי התקן צריך לשמור על מרווחים של 3 מ”מ בין כל אריח ואריח. ריצוף בהדבקה יוכל לקרות רק כאשר אין שקעים או אריחים רופפים בריצוף הקיים. אם יש אריח אחד או שניים רופפים כדאי לתקנם לפני הדבקת הריצוף החדש. אך אם מדובר בהבדלי גובה משמעותיים או בשקעים בולטים מדי, רצוי שלא לבחור בהדבקת ריצוף והדבר הנכון ביותר יהיה להוציא את הריצוף הקיים ולהחליפו בחדש. כמובן שתוכלו להתייעץ עם בעל מקצוע שיוכל להדריך אתכם ולכוון אתכם להחלטה הנכונה.

בחברת נתנאל שיפוצים יוכלו בעזרת הניסיון והידע לסייע לכם בכל החלטה ולהוביל אתכם בבטחה.

ריצוף פנים בדרך כלל ידבר על ריצוף רצפת הבית או כל מבנה סגור אחר. אך ריצוף פנים כולל בתוכו גם ריצוף מדרגות.

ריצוף פנים כולל גם ריצוף מדרגות

ריצוף מדרגות יכול להיות בשלל אפקטים. ניתן לבחור בריצוף באפקט התזה, מט, חולי ועוד..

כמו כן, ריצוף מדרגות פנים שונה מריצוף מדרגות חוץ. מדרגות פנימיות, מדרגות אשר בתוך הבית המחברות בין קומות ונותנות אלמנט עיצובי שהופך את הבית ליוקרתי ללא תחושה של כובד תוכלו להשיג, בעזרת חיפוי אבן טבעית, אשר תספק את המראה היוקרתי והטבעי ביותר. מדרגות בפנים הבית הם דבר חשוב מאוד והן גם כן נכללות בריצוף פנים. אך ריצוף מדרגות הוא חשוב ביותר ויש להשקיע בו מחשבה רבה ולא לדלג עליו. לפעמים, כדי לייצר ייחוד בוחרים להם את החיפוי הנכון ביותר, שיכול להיות שונה משאר הבית. ריצוף מדרגות טוב יהיה כמעט לא מורגש ויגרום למדרגות כאילו לרחף בחלל ואילו ריצוף מדרגות בצורה לא נכונה יגרום למראה לא נעים לעין המכביד על הבית.

חברת נתנאל שיפוצים מתמחה בריצוף מדרגות ותוכל להעניק לכם את הידע שלה והמקצועיות בעבודתה.

בחירת הריצוף הנכונה עבור כל חלל בבית

כל חלל בבית שלנו הוא שונה מהאחר, לכל חלל יש את האיחוד שלו ואת האופי המסוים. לכן, חשוב מאוד לבחור ריצוף פנים שמתאים לכל חלל ויתחבר לעיצוב הכולל שלו.

ריצוף פנים מתחלק בין ריצוף לאזור הציבורי כגון- מטבח, סלון, מסדרונות, פינת אוכל. לבין ריצוף לחדרים הפרטיים כמו חדר עבודה, חדר אורחים, חדר ילדים וחדר שינה. לבין ריצוף לחדרי הרחצה.

לכל אזור ישנו ריצוף מומלץ. באזור הציבורי נוכל להשתמש כמעט בכל חומר לריצוף אך לחדרי אמבטיה מומלץ ביותר להשתמש בריצוף מחוספס שימנע החלקה וגם שיהיה בעל יכולת ספיגה גבוהה.

לסיכום

לפני שבוחרים ריצוף פנים ולפני שבכלל מתחילים שיפוצים, כדאי מאוד לשאול את השאלות החשובות ולזכור שריצוף פנים הוא הבסיס של הבית, עליו נבנה כל השאר. לכן הוא פריט עיצובי חשוב שמגדיר לנו את החלל.

חשוב שנשאל,

  1. באיזה סגנון נרצה שהחלל הביתי שלנו יראה? האם נרצה סגנון מודרני, כפרי או עתיק? כל סגנון נוכל ליצור בעזרת בחירת ריצוף פנים נכון לבית.
  2. מה התקציב שלנו לריצוף פנים? האם יש לנו תקציב גבוה וכך נוכל להשתמש באבנים טבעיות כמו שיש או גרניט פורצלן או שאולי התקציב הוא נמוך יחסית וכך נוכל להשתמש בקרמיקה או בפרקט למינציה.
  3. האם אנחנו בטוחים שההתקנה תבוצע כמו שצריך ויש לנו את כל הידע לכך? כדי להימנע מבעיות צריך לדעת האם נכון לבצע הדבקת ריצוף או שאולי יותר נכון יהיה לעקור את הריצוף הישן ובמקומו לשים חדש.

כתבות דומות

כמה עולה שיפוץ דירה 3 חדרים

עלות שיפוץ דירה 3 חדרים כיום בישראל יש לא מעט דירות המאוכלסות על ידי שלל אזרחיה בכל חלקי הארץ. בתחום הדירות קיימים גדלים שונים, וכשרוצים

שיפוץ ארונות מטבח

אם אתם נמצאים בדף זה אתם מעלים בראשכם זמן לא קצר את המחשבה לערוך שיפוץ ארונות מטבח ולשפץ את כל חדר המטבח. חדר המטבח הוא

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן