נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

ריצוף פרקט – כל המידע שהכי חשוב שתדעו!

ריצוף פרקט נתנאל שיפוצים

העיצוב של הבית הוא אחד מהנושאים הקריטיים ביותר שאיתם אתם תצטרכו להתמודד. זה לא משנה אם אתם משפצים את הבית, או אפילו סתם מחליפים רהיט. בכל פעם שאתם עושים שינוי כזה או שינוי אחר, אתם תצטרכו להביא את עצמכם למצב שבו תראו שיפור בנראות של הדירה. אחד מהשינויים המשמעותיים ביותר הוא השינוי של הריצוף בבית, שינוי שיכול להביא עימו הצלחה גדולה – אך מצד שני הוא גם עלול להיות מאוד מסוכן.

ריצוף פרקט הפך להיות בעשורים האחרונים לאחת מהבחירות המועדפות ביותר על רוב האנשים. מדובר על ריצוף שמכניס ניחוח חדש לבית, ומאפשר לכם להעניק לבית עיצוב שונה שאף אחד לא באמת יוכל להתעלם ממנו. זוהי הסיבה שלא מעט מעצבים מעדיפים להתעסק עם הריצוף הזה, ולהשאיר בצד את כל שאר האפשרויות שעומדות מולם.

גם אנו בחברת נתנאל שיפוצים מתעסקים עם ריצוף פרקט באופן שכיח, וזוהי הסיבה שהחלטנו להסביר לכם בדיוק על מה מדובר. כל מי שמכניס לבית שלו פרקט, יהיה מוכרח להכיר את הצדדים הטובים שלו אך גם את הצדדים הפחות טובים שלו. כך כל אחד יוכל להיות משוכנע כי מדובר על בחירה שהוא עומד מאחוריה, בחירה שתאפשר לו להיות רגוע. לא מעט אנשים שלא מכירים את היתרונות ואת החסרונות של ריצוף פרקט, עשויים לגלות אותם רק בדיעבד – ואף אחד לא יכול להבטיח כי כבר לא יהיה מאוחר מידיי.

ריצוף פרקט – סוגי הגימורים השונים של הפרקטים

פרקט בגימור שמן: אם אתם אוהבים את המראה האותנטי של העץ, גימור שמן יהיה הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. מדובר על גימור שמשאיר את העץ במראה המאסיבי שלו, כך שהוא ללא ספק סוג מסוים של ריצוף שאי אפשר להתעלם ממנו. החיסרון בגימור הזה הוא התחזוקה המאסיבית שנדרשת, תחזוקה תקופתית שלא כל אחד יוכל לעמוד בה לאורך זמן.

פרקט בגימור לכה: קל מאוד לתחזוקה, והוא שומר על מראה נקי וקלאסי של החלל שבו הוא יהיה מוצב. הוא אידיאלי מאוד למטבחים או למקומות שבהם העיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהסיפור. כמובן שניתן להתקין את הריצוף פרקט הזה כמעט בכל חלל, אתם תוכלו לראות איך הוא משתלב בצורה אפקטיבית – ומאפשר לכם להיות רגועים ולדעת כי לא התפשרתם על העיצוב.

פרקט בגימור ווקס: האפשרות הזאת היא אולי האפשרות המועדפת ביותר, הסיבה לכך היא שהיא מאגדת בתוכה את היתרונות של גימור שמן ביחד עם גימור לכה. בגימור ווקס תוכלו לקבל מראה אותנטי וטבעי של הריצוף פרקט, אך בו בזמן התחזוקה עשויה להיות קלה ופשוטה הרבה יותר. כך שאתם לא תצטרכו להתעסק כל היום בשמירה על הריצוף פרקט.

ההתקנה של הריצוף פרקט היא קריטית!

אנו בחברת נתנאל שיפוצים מתעסקים מידיי יום עם התקנת ריצוף פרקט, וזוהי הזדמנות משמעותית להסביר עד כמה ההתקנה קריטית. ההתקנה של הריצוף פרקט עשויה לעשות את ההבדל בין הצלחה לבין כישלון, ואם הפרקט לא יותקן כמו שצריך הוא לא יחזיק מעמד בכלל. אתם עלולים למצוא את עצמכם מחליפים את הפרקט באופן קבוע ושוטף, וזה בהחלט עשוי להיות כאב ראש של ממש.

אז אחרי שאתם בוחרים את הריצוף פרקט המושלם, חשוב מאוד שתבחרו גם את המתקין המנוסה ביותר. התפשרות בבחירת המתקין עלולה להביא אתכם למצב שבו תקבלו התקנה כושלת שלא תחזיק מעמד בכלל. אל תיקחו סיכונים בנושא הזה, כי אתם עוד עלולים לשלם על כך בצורה מאוד יקרה.

ניתן להתקין ריצוף פרקט כמעט בכל מקום

אחת מהסיבות המרכזיות לכך שמדובר באחד מסוגי הפרקט המבוקשים ביותר הוא היותו של הפרקט אידיאלי להתקנה כמעט בכל חלל. אם אתם לא מצליחים למצוא את הריצוף המושלם, הפרקט יכול להיות הבחירה האידיאלית – הוא ישתלב בצורה נהדרת ויוכל לספק לכם את כל היתרונות שאתם זקוקים להם.

אם בעבר היה נדמה כי בחירת הריצוף המושלם זוהי משימה לא אפשרית, עם פרקט אתם לא צריכים ללכת לאיבוד. תוכלו  בתוך זמן קצר למצוא את האפשרות שעונה על כל הדרישות שלכם, ולאחר התקנה קצרה אתם תוכל לראות איך החלום שלכם רוקם עור וגידים – ונבנה לו ממש לנגד עיניכם. לכן אתם צריכים לזכור את זה כאשר אתם ניגשים לבחור ריצוף כזה או אחר.

היתרונות של ריצוף פרקט לבית או לעסק:

  1. קל מאוד לנקות רצפת פרקט, כך שאתם לא תצטרכו לשבור את הראש יתר על המידה. בשונה מסוגי ריצוף אחרים, שהניקוי שלהם עשוי להיות מאוד מאתגר עבורכם. בכדי להשיג את המראה המושלם של הפרקט, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשתמש בסמרטוט לח בלבד. חשוב מאוד לא להשתמש בכמויות גדולות של מים בעת הניקוי.

  2. דרגת השחיקה של הפרקט משתנה בהתאם לסוג שלו, אך זה יכול להיות יתרון כאשר תבחרו ריצוף פרקט איכותי. העמידות של הפרקט תהיה מאוד גבוהה, ואתם תוכלו להביא את עצמכם למצב שבו הריצוף לא ידאיג אתכם. אתם תדעו כי הפרקט יחזיק מעמד לאורך זמן, ואתם תוכלו להמשיך בשגרת היום שלכם מבלי לדאוג יתר על המידה.

 

  1. הפרקט משנה את האווירה בכל חלל שבו הוא נמצא, ולא משנה אם מדובר על חלל חדש או על חלל ישן. הכנסת הפרקט תביא איתה לשינוי משמועתי, שאף אחד לא יוכל להישאר אליו אדיש. כך שאם אתם רוצים להכניס מראה חדש לבית או לעסק שלכם, הבחירה הטובה ביותר היא לבחור בפרקט. אתם תוכלו פתאום להבין עד כמה השינוי יכול להיות מאוד משמעותי וקריטי.

החסרונות של ריצוף פרקט לבית או לעסק:

  1. אנו בחברת נתנאל שיפוצים התעסקנו לא מעט עם לקוחות שהפרקט שלהם לא החזיק מעמד לאורך זמן. כמו שכבר אמרנו לפרקט יש סוגי עמידות שונים, ואם לא תבחרו פרקט איכותי הוא עלול להיהרס בתוך זמן קצר במיוחד. לכן בבחירה הזאת אין קיצורי דרך, או שאתם בוחרים את הפרקט הטוב ביותר – או שעדיף לכם ללכת ולבחור בסוג אחר של ריצוף שיחזיק לכם מעמד.

  2. ריצוף פרקט דורש תחזוקה שוטפת ברוב המקרים, ואם אתם לא תתחזקו אותו כנדרש הוא עלול להישחק מהר מאוד. כך שמדובר על סוג של התחייבות שאתם לא תוכלו להישאר אדישים אליה, כי בסוף כל החלטה לא נכונה שלכם עלולה להחזיר אתכם ישירות למצב שבו תצטרכו להחליף שוב את הפרקט בבית או בעסק שלכם.

  3. העלויות של הפרקט עשויות להיות משתנות, אך ברוב המקרים הוא יהיה קצת יותר יקר לעומת ריצוף אחר. כמובן שהתוספת שלו לבית או לעסק היא לא משהו רגיל, אך בו בזמן תצטרכו לשלם על כך קצת יותר. כל עוד אתם תבחרו את הפרקט הנכון, אתם תוכלו לקצור ממנו לא מעט פירות – למרות שהוצאתם עליו לא מעט כסף בתחילת הדרך.

כתבות דומות

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן