ריצוף

 

ריצוף הוא חלק אינטגרלי בשיפוץ של כל בית, משרד, בית עסק או מבנה ציבורי. לריצוף משמעות עמוקה ויש לקחת אותו בחשבון ולתת לו חשיבות רבה לפני שמתחילים את תכנון השיפוץ. לפני שמתחילים בתהליך הריצוף יעש לתת דגש על חמישה דברים עיקרים:

  • דרגת שחיקה – למרות שהריצוף מוסיף לעיצוב בסופו של דבר הוא המקום עליו אנו דורכים ולעיתים גוררים חפצים, ריצוף בעל רמת שחיקה נמוכה ייהרס במהירות וייאלץ אותנו להשקיע על ריצוף חדש.
  • ריצוף טבעי או מלאכותי – יש שני סוגים מרכזיים של ריצוף ואריחים, ריצוף טבעי או מלאכותי. לכל אחד יש את היתרונות שלו, עליהם נרחיב בהמשך.
  • עיצוב וגודל האריחים- אריחים וריצוף מגיע בשלל גדלים, עיצובים וצבעים, יש אפילו אריחים דמויי פרקט ועץ. כידוע אמנם היופי בעיני המתבונן, אבל לעיצובים שונים ולגדלים שונים יש את מחיר אחר לגמרי.
  • תקציב.- זהו הדבר החשוב ביותר, המשמעותי ביותר שיניע את כל תהליך השיפוץ והריצוף. ללא חשיבה על התקציב באופן עמוק ורציני, כל התהליך יכול להיגרר זמן ארוך מהמצופה.
נתנאל שיפוצים ריצוף סוגים יתרונות וחסרונות

אריחים טבעיים אל מול מלאכותיים – סוגים, יתרונות וחסרונות:

כמו שכבר אמרנו קודם, תחום הריצוף מתחלק לשניים – טבעים ומלאכותיים. הטבעיים כשמם כן הם, והם אותם אבנים החצבים עמוק באדמה ומוצאים ונעשה בהם שימוש כאריחי ריצפה. בין היתר אפשר למצוא בריצוף הטבעי את השיש, צפחה וגרניט. האריחים המלאכותיים לעומת זאת נעשים על ידי בשר ודם ובין סוגיו ניתן למצוא  את סוגי הקרמיקה השונים, בעיקר גרניט פורצלן.

נתנאל שיפוצים יתרונותיו של הריצוף הטבעי

יתרונותיו של הריצוף הטבעי:

מראהו של האריח והריצוף הטבעי הוא מיוחד לאין שיעור, בעל מראה מרשים עם ברק טבעי שיקרנה לכל בית או בית עסק מראה יוקרתי ומרשים במיוחד. מכיוון שהם טבעיים החיבור בין האריחים נראה יותר טבעי וחלק מאשר הריצוף המלאכותי.

נתנאל שיפוצים יתרונותיו של הריצוף הטבעי

חסרונות של הריצוף הטבעי:

הריצוף הטבעי סובל מדרגת שחיקה נמוכה, קרי הוא נהרס בקלות מגרירת חפצים, הליכה ממושכת או הנחת חפצים עליו, דבר היוביל אותנו להחלפת הריצוף לעיתים תכופות. בנוסף האריחים של הריצוף הטבעי בעל יכולת ספיגה גבוהה, מה שאומר שכל כוס קפה או יין שנופל על הריצפה ישאיר את חותמו לנצח. מכיוון שלקחנו את האריחים מבטן האדמה אין לנו היכולת לשלוט על גוון האריחים, ויכול להיות שלא נקבל גוון זהה.

נתנאל שיפוצים יתרונותיו של הריצוף המלאכותי

יתרונותיו של הריצוף המלאכותי:

הריצוף המלאכותי והקרמיקה בפרט הפכו בשנים האחרונות לנפוצים ביותר וזה לא מפתיע, הקרמיקה בעלת דרגת שחיקה גבוהה יותר מהריצוף הטבעי. לעומת הריצוף הטבעי אצל המלאכותי נוכל לשלוט על גווני האריחים ולבחור בעצמנו את נראות הריצפה בביתנו. יתרון נוסף אצל הריצוף המלאכותי הוא שניתן להדביק אותו על הריצוף הקיים ואין צורך לפרק מה שחוסך זמן וכסף.  הריצוף המלאכותי בעל שיעור ספיגה נמוך, מה שאומר שכל חומר הנשפך על האריחים ניתן לניקיון באופן מידי וקל.

נתנאל שיפוצים יתרונותיו של הריצוף המלאכותי

חסרונות של הריצוף המלאכותי:

אחד החסרונות הגדולים של הריצוף המלאכותי הוא החיבור. תמיד יהיה מילוי של רובה בין האריחים מה שיוצר מראה לא חלק ולא טבעי. חסרון נוסף הוא מצב שהאריחים שעוברים דחיסה ויכולים לפגוע בשטח הפנים יכולים לצאת קעורים או קמורים.

ריצוף חדש או בהדבקה – מה עדיף?:

בנוסף לשאלה עליה דיברנו מקודם, בתחום הריצוף יש את הסוגייה השנייה בגודלה אך לא פחות חשובה – איזה סוג עבודה יש לבצע, ריצוף חדש או הדבקה?  בעוד שריצוף בהדבקה חוסך את הבלגן שמצריך ריצוף חדש, פירוק ועלות כספית גבוהה, ישנם מקרים מסוימים שלא מומלץ ואף לא יתאפשר לכם לבצע ריצוף בהדבקה. כשהדירה ישנה והצנרת לא נבדקה מספיק זמן, עדיף שלא לבצע ריצוף בהדבקה, מחשש שאם וכאשר יתפוצץ הצנרת  מלאו הכי יהיה צורך לפרק את הריצוף. אם בחרתם בריצוף עם אריחים טבעיים חשוב שתדעו שאין היכולת לבחור בריצוף בהדבקה. גם באריחים המלאכותיים יש דבר שחשוב לשים לב, רק באריחים ישרים לגמרי, כלומר לא במצב עם קיעור או קימור, ניתן לבצע ריצוף בהדבקה.

  • חשוב לציין שריצוף בהדבקה מוזיל את מחיר העבודה ב- 35 אחוז מריצוף חדש.
נתנאל שיפוצים אייקון חץ
דילוג לתוכן