נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

שיפוץ אמבטיה ועיצובה – מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

נתנאל שיפוצים שיפוץ אמבטיה ועיצובה

חדר אמבטיה אמור להיות מקום מפנק, מעוצב, מלא באביזרי נוחות, שכל תפקידם לתת לנו זמן איכות עם עצמנו לפחות פעם ביום. במציאות – לרבים מאיתנו יש אמבטיה פרקטית ופשוטה להכאיב… אז מה אפשר לעשות כדי להפוך גם את האמבטיה שלכם לחדר מפנק מהחלומות?

חדר אמבטיה אידיאלי אמור להיות מקום נוח, מפנק, מעוצב – שיהיה לנו נעים בתוכו ושגם יהיה לנו קל ונוח לנקות אותו, שהאביזרים בו יהיו בטיחותיים ועמידים בפני רטיבות ולבסוף – שיספק את הייעוד המרכזי שלו – חדר רחצה פרקטי.
המציאות קצת יותר מורכבת. בחדרי אמבטיה יש שילוב של תשתיות מים וחשמל, שצריך לטפל בהן במקצועיות ובזהירות, מערכת אינסטלציה מורכבת, שלעיתים מתחברת למערכת של בניין שלם ועוד אלמנטים, שאם כבר החלטתם על שיפוץ אמבטיה ועיצובה והחלטתם להפוך את האמבטיה שלכם למקדש הטיפוח הפרטי שלכם – תצטרכו לקחת בחשבון.

הגלוי והנסתר בשיפוץ אמבטיה

התשתיות של חדר האמבטיה, הן לרוב לא גלויות. הן מוסתרות בתוך הקיר, או מתחת לרצפה ודרושה מומחיות, או לפחות מקצועיות וניסיון – כדי לטפל בהם מבלי לגרום לנזקים.
עבודת אינסטלציה מקצועית, יכולה לעשות את ההבדל בין חדר אמבטיה מפנק ונוח, למקום שגורר בעיות על בסיס קבוע ומייצר תסכול ומפח נפש. אם החלטתם להחליף את הריצוף של חדר האמבטיה – מומלץ להגדיל ראש ולהחליף גם את האינסטלציה שמתחתיו ולדאוג לעוד שנים רבות של שקט ונחת. בעצם לעשות שיפות אמבטיה יסודי. 
קיימים סוגים רבים של צנרת, אבל כל סוג שלא תבחרו – מומלץ להחליף את התשתית הישנה כשיש הזדמנות.
כדי להיות בטוחים שקיבלתם צנרת איכותית, בדקו שיש לה תו תקן – מה שמעיד על כך שהיא עמידה בפני טמפרטורות שונות ולחצים שונים.
עוד אלמנטים נסתרים, שחשוב להכיר כשעושים שיפוץ אמבטיה הם האיטום, ההכנה לאריחי החיפוי ותשתית לחשמל – כולם יהיו מכוסים בסוף השיפוץ במרצפות, באריחים, בטיח ובצבע וחשוב להקפיד על טיפול מקצועי בהם גם כדי לשמור על בטיחותכם ועל עמידות השיפוץ לאורך זמן.

החלק הנעים בשיפוץ אמבטיה – עיצובה

צבע הקירות, סוג ודוגמה על אריחי הקיר, מרצפות בהירות, או כהות, גופי תאורה מכל הסוגים – כל אלה צריכים להשתלב עם המקלחון, עם הברזים וראשי הטוש, הווילון לאמבטיה, אפילו השטיחון והסבוניה וכל האביזרים הנוספים, שהופכים את האמבטיה למקום שימושי וכייפי.
אם אין לכם חוש לעיצוב ויש לכם אפשרות – מומלץ להיעזר בעת שיפוץ אמבטיה ועיצובה במעצב/ת פנים, או בעל מקצוע אחר, שיוכל לעזור לכם לבחור את האביזרים, שגם יתנו מענה לצרכים שלכם בחדר האמבטיה ויתאימו אותם למשתמשים השונים (ילדים למשל, או אנשים מבוגרים, מוגבלים וכו') וגם ידעו להתאים את האביזרים זה לזה ברמה העיצובית, כדי ליצור מכלול של חלקים שיוצרים שלם אחד – חדר אמבטיה מעוצב, יפה, שנעים לשהות בו.

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן