נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

כל מה שצריך לדעת על שיפוץ בית פרטי

שיפוץ בית פרטי

הגיע הזמן ואתם רוצים לעשות את השיפוץ המיוחל אותו אתם מתכננים ודוחים כבר שנים, שיפוץ כללי של כל הבית. מאיפה כדאי להתחיל? ומה עליכם לדעת טרם אתם יוצאים למלאכה? במאמר זה של חברת נתנאל שיפוצים ננסה לשפוך לכם מעט אור על כל מה שחשוב לדעת לפני שניגשים ומבצעים שיפוץ בית פרטי – שלבי העבודה, בדיקות אשר יש לבצע, אילו חדרים חשוב לשפץ יותר מאחרים ומה כדאי לשפץ כאשר יש לי תקציב מוגבל ואני מעוניין לקבל תוצאה אשר תשנה את פני הבית לחלוטין. על כל השאלות הללו ועוד נענה במאמר זה. חברת נתנאל שיפוצים מספרת שירותים של ייעוץ ושיפוץ בתים ותשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה והחלטה שעליכם לקחת. יש לזכור – שיפוץ בית פרטי, זו פעולה אשר נעשית פעמים בודדות בלבד בחיים, לכן מוטב לשקול היטב את הצעדים ולעשות את הכל בצורה מקצועית עם איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון בשיפוץ של בתים פרטיים.

שיפוץ בית פרטי – מאיפה מתחילים?

לא בכל יום אנחנו ניגשים לשפץ את הבית שלנו, שיפוץ בית פרטי הוא בהחלט אירוע של פעם בחיים או פעמים ספורות בחיים והוא חגיגה. אך הרבה לפני שמתחילה החגיגה, טרם ניגשים לתכנן באיזה צבע נצבע את הנישה בסלון, ואילו אריחים נבחר למטבח, חשוב לבצע בדיקות יסודיות של תשתיות הבית. פעמים רבות אנשים מבצעים שיפוץ כללי ומקיף ולאחר מספר חודשים נאלצים לבצע החלפה של צנרת או כל תיקון אחר אשר מצריך שבירת קירות והצאת מרצפות. בראש ובראשונה כשניגשים לשיפוץ בעיקר כאשר מדובר בשיפוץ של חדר האמבטיה ושיפוץ של המטבח, יש לוודא עם איש מקצוע שהצנרת תקינה ואיננה מתכוונת לעשות "פשלות" בשנים הקרובות. אם ברשותכם בית ישן מאוד מוטב גם לבדוק עם חברת החשמל שכארקה תקינה ובאופן כללי מערכת החשמל תקינה בבית שלכם, שכן, אם איננה, זו הזדמנות מצוינת לתקן, לשפר ולעשות עבודות תחזוקה גם למערכת החשמל. לאחר אילו ניתן בהחלט להתחיל לבחור את האריחים. חברת נתנאל שיפוצים תשמח לייעץ בנושא זה.

האם בעת שיפוץ בית משותף יש צורך בבדיקות של התשתיות?

ברוב המקרים בית משותף מבחינת תשתיות מטופל באופן שוטף ומתוחזק אף יותר מבית פרטי, שכן יש איש מקצוע שזו עבודתו לתחזק את בניין המגורים ולטפל באופן מיידי בכל תקלה. יחד עם זאת, אם אין לכם איש כזה אשר דואג לתחזוקת הבניין, מומלץ מאוד לבדוק את מערכת האינסטלציה ואת מערכות החשמל לפני עריכת השיפוץ. שיפוץ בית משותף איננו שונה מכל שיפוץ אחר והוא אמור להתבצע על שטח תקין מתקלות.

שיפוץ בית פרטי – האם כדאי לבצע שיפוץ כולל או נקודתי?

התשובה לשאלה זו תלויה בשני דברים, הדבר הראשון הוא – עד כמה הבית שלכם ישן וזקוק לשיפוץ? והדבר הנוסף שיעזור בקבלת החלטה הוא התקציב העומד לרשותכם. כאשר אתם חשובים על שיפוץ לבית ויש בידיכם תקציב מסוים, עליכם להבין שהוא עלול להשתנות עד תום השיפוץ ובדרך כלל כלפי מעלה. הסיבה לכך היא שאנשים אינם לוקחים בחשבון שבעת שיפוץ, בעיקר כאשר מדובר בביצוע שיפוץ בית פרטי, החיים מאוד מאתגרים לבני הבית. מצד אחד בסופו של השיפוץ הבית יראה טוב יותר ישרת את הדרים בו טוב יותר ויהיה פרקטי ונוח למגורים עבורם יותר מאשר בעבר, מצד שני, בזמן של השיפוץ, השהות בבית תהיה מאוד לא נוחה ואף לעתים בלתי אפשרית לאנשים מסוימים, במקרים בהם יש צורך בלינה במקום אחר, מתלוות לכך הוצאות נוספות ולעתים התוספות האלו אינן מחושבות מראש. חשוב לקחת בחשבון את הוצאת הללו כמובן.

בנוסף בעת שיפוץ בית פרטי לעתים גם העבודה של בני הבית נפגעת, שכן עלולים להיות אירועים חריגים יותר מאשר בשגרת חיים רגילה, אשר יצריכו מהם הפסד שעות עבודה, כמובן שמקרים אלו חריגים, אך גם את זאת יש לקחת בחשבון בעת מחשבה על התקציב. ורק לאחר אילו, ניתן באמת לאמוד את התקציב שעומד לרשותכם.

אם ברשותכם תקציב שאינו מאפשר לכם טיפול קוסמטי יסודי של הבית כולו, מומלץ לעשות שיפוץ בחלל אחד ולעשות את אותו שיפוץ יסודי וטוב, בהמשך המאמר נפרט באילו חללים כדאי להתרכז בעת שיפוץ בית פרטי. בכל מקרה בו אתם מתכננים שיפוצים, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שיסביר לכם ויענה לכם על כל שאלה באופן ישיר וללא ייפוי של הדברים, שאחר כך עלול לעלות לכם ביוקר וגם מאוד להכעיס.

שיפוצים שמומלץ לעשות בבית פרטי

שיפוץ בית פרטי הוא בהחלט מאורע מרגש, אך כפי שנאמר, אם אינכם יכולים מבחינה תקציבית לשפץ את הבית כולו, מוטב להתרכז בחללים מסוימים אשר יכולים לשנות את כל מראהו של הבית ולשפר את איכות החיים בו. בתור התחלה חדר האמבטיה והמטבח הם בהחלט החדרים בעלי השימוש הגבוה ביותר בבית, לכן הם הראשונים להישחק וכמו כן הראשונים שכדאי לשפץ אותם. בנוסף לשני החדרים הללו בעת שיפוץ בית פרטי יש שני סוגי שיפוצים שישנו את כל הלך הרוח בבית וישוו לבית מראה חדש לחלוטין – ריצוף מחדש, במיוחד כאשר מחליטים לשים פרקט השוני הוא מהותי, וצביעת הקירות של כל הבית כולל התקרה וחדר המקלחת. שתי פעולות אלו בפני עצמן יכולות להסב לכם שלווה רבה לאחר השיפוץ ותרגישו לאחר מכן שנכנסתם לבית חדש לגמרי.

אם כן, שיפוץ בית פרטי הוא פרויקט שאנו יכולים לקחת על עצמנו פעמים ספורות בחיים, ועל כן כדאי להתייחס אליו בכובד ראש. ככל שתתכננו את הצעדים ומהלך העבודה בקפידה יותר, כך התוצאה תהיה קרובה יותר למה שחזיתם ואף תעלה על כל דמיון. לפני שאתם מתכננים ובוחרים חומרים וגוונים, זכרו לבצע בדיקה יסודית של התשתיות של הבית. התייעצו עם שיפוצניק מקצועי ופירשו בפניו את התקציב אשר עומד בפניכם בכדי למקסם את התוצאה, קלחו בחשבון שהתקציב שתזדקקו לו בפועל, ברוב המקרים ישתנה במשך הזמן, ברוב המקרים כלפי מעלה. נסו להיות רגועים וליהנות מהתהליך, שיפוץ בית פרטי בהחלט דורש הרבה אורך רוח ושלווה, חשוב לזכור בכל רגע – בסופו של דבר הימים הקשים בהם החיים שלכם יצאו מהשגרה אליה אתם רגילים הם ספורים ומועטים ולאחר מכן, איכות החיים שלכם בבית תשתנה לטובה למשך זמן ארוך מאוד.

אל תהססו להתייעץ גם עם מכרים ואנשים אשר אתם סומכים על טעמם האישי בעת בחירת ריצוף, אריחים וגוון מדויק של צבע קיר. נכון, לאנשי מקצוע יש את הניסיון והידע המקצועי בתחום של שיפוץ בית פרטי, אך לעתים גם בני משפחה וחברים יכולים לתת לנו מענה לא פחות טוב מאיש מקצוע לגבי גוונים, דווקא מתוך היכרותם אותנו. חברת נתנאל שיפוצים תשמח לענות לכם על כל שאלה בנושא של שיפוץ בית פרטי, לייעץ ולתכנן אתכם את השיפוץ דרך כל שלביו.

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
נתנאל שיפוצים אייקון חץ
דילוג לתוכן