דברים שצריך לדעת לפני שיפוץ בית

מזל טוב! החלטתם לשפץ את הבית ולשנות את המראה ולהפוך אותה לחדשה. שיפוץ דירה יקנה לכם סיפוק אדיר בכך שדירתכם תראה כחדשה במקום להיכנס לתסבוכת של הלוואות ומשכנתא ומעבר דירה. לפני שאתם סוגרים איש מקצוע ומתחילים בשיפוצים עליכם לוודא מספר דברים, על מנת לא לייצר בכייה לדורות ולצאת מתוסכלים מכל חוויית השיפוץ הזאת:

נתנאל שיפוצים מה בדיוק משפצים
מה בדיוק משפצים

מה בדיוק משפצים?

ראשית עליכם לתכנן, לבדוק ולהחליט מה בדיוק אתם רוצים שיעבור שיפוץ בבית, שיפוץ בית הוא תחום הטומן בחובו לא מעט תחומים אשר לכל אחד צריך להיערך  כראוי. כאמור שיפוץ בית מכיל בתוכו את כל תחומי השיפוצים – שיפוץ מקלחת, צבע, גבס, עבודות עץ, חשמל, ריצוף ועוד. היערכות מוכנה והחלטית לפני תחילת העבודה תקל עליכם ועל איש המקצוע שעומד לרשותכם בצורה מקסימלית.

נתנאל שיפוצים בחירת איש מקצוע מקצועי ואמין
בחירת איש מקצוע מקצועי ואמין

מה התקציב העומדת לרשותכם?

דבר שני הוא כמובן המחיר ותקרת התקציב העומדת לרשותכם. חשוב מאוד להיות מודעים לתקציב שלכם ולתכנן שיפוץ בית על פיו ולא ההפך, דהיינו להיקלע ולהיסחף אל תוך מערבולת וסערת השיפוץ, וכשתחלוף הסופה  להיוודע בתדהמה לנוכח המחיר דורש קבלן השיפוצים בעבור שיפוץ בית. מה שמומלץ הוא לקחת בחשבון כל דבר קטן, מהחלפת רשת לחלון ועד הריסת קיר, לקבוע עם איש מקצוע, לקבל הצעת מחיר ולפעול בשיתוף פעולה ולהגיע לעמק השווה. רק אז תוכלו לראות מה באמת חשוב לכם בשיפוץ בית ועל מה תוכלו לוותר על מנת לא לחרוג מהתקציב העומד לרשותכם.

נתנאל שיפוצים הכי חשוב בחירת איש מקצוע
הכי חשוב בחירת איש מקצוע

והכי חשוב – בחירת איש מקצוע מקצועי ואמין!

אחרי שהחלטתם על מה אתם רוצים בשיפוץ בית ומה התקציב שלכם, הגיע הזמן לבחור את איש המקצוע שיעמוד לרשותכם – קבלן שיפוצים מנוסה. איך בוחרים קבלן שיפוצים מנוסה ומקצועי, כל כך מקצועי עד שאתם שמים בידיו את הדבר היקר ביותר שלכם, ומפקידים אותו שיבצע את שיפוץ הבית שלכם בצד הטוב ביותר?  פשוט בודקים, שואלים מכרים שעליהם את סומכים, כשקיבלתם המלצות להמשיך ולחקור. בדיקת תיק העבודות זו אינדיקציה מושלמת ומהימנה לבדיקת טיבו של איש המקצוע. חשוב לוודא שאיש המקצוע עומד בכל תקני הבטיחות, שהוא בעל ניסיון בל התחומים החשובים לכם בשיפוץ בית, וכמובן שאתם הגעתם למחיר שהתקציב שלכם מאפשר זאת. חשוב שבעל המקצוע העומד לרשותכם יידע ויראה בקיאות רבה בכל תחומי השיפוצים, על מנת לחסוך את הטרחה הגדלה של רדיפה אחר אנשי מקצוע אשר ישלימו את עבודתו של קבלן השיפוצים. שיפץ בית הוא תהליך ארוך היכול להיות זרוע בתקלות לא מעטות, אי מקצוע בעל ניסיון יידע להפוך כל פלונטר ולהפיק את המרווח המקסימלי.  

בחירת איש המקצוע הוא הדבר הקריטי ביותר בשלב שיפוץ בית שתוכלו לעשות. איש מקצוע ילווה, ייעץ, ינחה ויוביל את תקופת שיפוץ הבית. לפיכך, תחשבו פעמיים את מי את מכניסים לביתכם על מנת שיתחיל בעבודות המורכבות אשר ישנו את מראה ביתכם. חשוב לתת דגש על חוזה העבודה. לפני כל תחילת עבודה דרשו מאיש המקצוע לחתום עמכם על חוזה עבודה, כך תקבלו תעודת ביטחון ואחראיות. בחוזה עבודה סטנדרטי בין איש מקצוע ולקוח יופיעו: הסכום שאותו יקבל הקבלן, מועדי התשלום, לוח זמני הפרויקט, חומרי הגלם איתם יעבוד הקבלן ועוד. 

הרבה מקבלני השיפוצים עובדים עם אנשי מקצוע רבים כגון אדריכלים, מעצבי פנים וארכיטקטורה, חשוב מאוד לתת דגש על עיצוב הבית לאחר שיפוץ בית על מנת לדעת מה לעשות לפני. לפני תחילת העבודה יש לוודא עם אנשי המקצוע שאתם שוכרים את שירותם שאתם רואים עין בעין, אחרת התוצאה תהיה בלתי הפיכה ותישארו עם תעוקה גדולה, ואת הכסף? הם אמורים לקבל בלאו הכי. 

עוד מידע על שיפוץ בית

[post-carousel-pro id="4611"]
דילוג לתוכן