נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

שיפוץ בניין משותף – מאיפה מתחילים?

נתנאל שיפוצים שיפוץ בניין משותף

אם אתם שוקלים לעשות שיפוץ בניין משותף, שבו אתם גרים, אתם ודאי רוצים לרענן את הנראות שלו, אבל אולי זקוקים גם לתיקון תשתיות ואולי אתם יודעים שזה כנראה יעלה את ערך הדירה שלכם.
אז אם אתם כבר יודעים למה זה כדאי, אתם בטח קצת חוששים מכך שמדובר בפרוייקט גדול וקצת מאיים.
מי מבטיח לכם שהשיפוץ בניין משותף יהיה מקצועי ומוצלח? איך תדעו בוודאות שהשיפוץ יעלה לכם את ערך הבית? איך תהיו בטוחים שהקבלן ישפר את מצב התשתיות ולא יגרום נזק לתשתיות הקיימות?
כל אלה חששות טבעיים ומובנים, שאפשר להפיג – אם עובדים בצורה מסודרת ונעזרים באנשי המקצוע הנכונים.

מי מחליט אם אפשר לעשות שיפוץ בניין משותף?

טוב, בתור התחלה תצטרכו להעלות את הרעיון בפני ועד הבניין. משם מומלץ לקיים אספת דיירים ולשתף את כולם ברעיון. דיירים הגרים בדירות בשכירות – הם בדרך כלל לא הכתובת לדילמות מהסוג הזה ותצטרכו לפנות אל בעלי הדירות. ברוב המקרים, קשה מאוד להשיג הסכמה של פה אחד בין כל בעלי הדירות בבניין ולכן, תצטרכו להשיג הסכמה של 66 אחוזים מהדיירים, בתקווה שזה יספיק להתחיל שיפוץ בניין משותף.

אחרי שעברתם בשלום את השלב הרגיש של קבלת אישור מבעלי הדירות והדיירים בבניין המשותף – הגיע הזמן למצוא קבלן, או אדריכל, או את שניהם – כדי לתכנן את השיפוץ בניין משותף, בהתאם לצרכים, לתקציבים ולרצונות העיקריים שעלו מהדיירים.
כדאי מאוד לקבל המלצות מאנשים שאתם מכירים וגם לבקש לראות תיק עבודות, או בניינים נוספים של איש המקצוע שבחרתם. שיפוצים מורכבים, הכוללים תוספות כמו מרפסות, מעלית וכו' – ידרשו מכם להעסיק גם מהנדס והיתרים מהרשות המקומית שלכם.
גם אם השגתם הסכמה של 66 אחוז מהדיירים – או יותר – הועדה המקומית יכולה להחליט שהתוכנית שלכם לא מאושרת. למה? אם החלטתם, אולי משיקולי תקציב, שרק חלק מהדירות יקבלו תוספת של מרפסת למשל, הועדה עלולה לפסול את התוכנית משיקולים של אסתטיקה. מראה לא אחיד של הבניין יכול לפגוע בחזות של הרחוב כולו.
אם אף אחד לא מתנגד לתוכנית שלכם – אתם יכולים סוף סוף לצאת לדרך.

מה יכול לקרות בעקבות שיפוץ הבניין המשותף?

שיפוץ יסודי, הכולל תוספות משמעותיות לבניין, יכול להיות תהליך ארוך, שבו יאלצו הדיירים לגלות סבלנות ואיפוק רבים ולזכור למה רצו את השיפוץ הזה מלכתחילה. אבל הסבלנות וההשקעה ישתלמו.

בסופו של התהליך תקבלו בניין מחודש, עם תשתיות ראויות ותקינות, חזית מחודשת ויפה, אולי מעלית, שלא היתה קודם לכן, אולי גם מרפסות.

והבונוס המשמעותי שבסופו של תהליך שיפוץ בניין משותף, הוא כמובן העליה בערך הדירה.

בהתאם לסדר הגודל של השיפוץ שערכתם, כמה השקעתם בתוספות משמעותיות ונראות לעין וכמה הבניין קיבל חיזוק לתשתיות לטווח הארוך – ערך הדירות יכול לעלות בין 7 אחוזים ל – 20 אחוזים לכל דירה.

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
נתנאל שיפוצים אייקון חץ
דילוג לתוכן