נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

שיפוץ חדר מדרגות למתקדמים – מה חשוב שתדעו?

נתנאל שיפוצים שיפוץ חדר מדרגות

חדר המדרגות של הבניין הוא לא תמיד אזור שימושי מאוד – אם מדובר בבניין רב קומות עם מעלית תקינה ואיכותית, רוב הדיירים יעדיפו להימנע מטיפוס מייגע במדרגות ולכן לא יתעמקו בנושא שיפוץ חדר מדרגות. גם כשמדובר בבניין ציבורי – רוב באי הבניין מעדיפים להשתמש במעלית. אז למה כל כך חשוב לשמור על חדר מדרגות ובכל מקרה לבצע שיפוץ חדר מדרגות?
קודם כל, כמו כל חלק בבניין, גם חדר מדרגות עשוי לסבול מבלאי, שיבוא לידי ביטוי בנראות – למשל צבע מתקלף, מעקה חלוד, מדרגות שבורות וכו', אבל זה רק החלק הנראה לעין. בדרך כלל, מקומות הסובלים מבלאי עשויים לפתח גם מפגעים בטיחותיים.
מכיוון שאחד מתפקידיו של חדר המדרגות, הוא לשמש מקור אמין ובטוח ליציאה מהבניין בעת חירום, חשוב שהוא יהיה מקום בטיחותי ותקין.
ולבסוף – כל חדר מדרגות הוא חלק בלתי נפרד מהבניין ואם הוא לא נעים לשימוש, הרי שכל ערך הבניין נפגע כתוצאה מכך ובהחלט נפגעת גם חוויית ההנאה הכללית מהשימוש בבניין.

מה כולל שיפוץ חדר מדרגות?

שיפוץ חדר מדרגות מלא וכולל, יכלול תיקוני סדקים, איתור נזילות, תיקון ואיטום, החלפת השיש (אם יש), שיפוץ, או החלפה של המעקה וצביעה של מעקה קיים בצבע עמיד ומתאים למתכת ממנה עשוי המעקה, החלפה, או תיקון של גופי התאורה, בדיקת תקינות של מערכת החשמל וטיפול בבלאי.
מתוך כל הנושאים המוזכרים מעלה, אין ספק שצביעת חדר המדרגות היא אחת הפעולות היותר משמעותיות, נפוצות ובעלות השפעה מיידית על מראה חדר המדרגות. מומלץ לשמור על שיגרה של צביעת חדר המדרגות פעם בשנה, למעט מקרים, שבהם יש עובש, כתמים, או רטיבות על הקירות – אז כדאי לבדוק את מקור הלחות, או הרטיבות, לטפל בו בהקדם האפשרי ולצבוע בסיום הטיפול.
תוספת נחמדה ומומלצת לעבודת הצביעה יכולה להיות שילוט חדש לכל קומה ומספרי דירות אחידים ומעוצבים.
לא פחות חשוב מהצביעה ושיפוץ חדר מדרגות- צריך לתקן מדרגות שבורות, או סדוקות, או חסרות. תיקונים מהסוג הזה הם בעלי חשיבות בטיחותית וחשוב לתת עליהם את הדעת ולתת להם עדיפות. בחלק מהמקרים תצטרכו להרוס את גרם המדרגות הישן ולבנות אחד חדש, אבל במרבית המקרים, אפשר לטפל במדרגות הקיימות ולהביא אותן למצב תקין ובטיחותי.

מי משלם על שיפוץ חדר מדרגות?

בבניין ציבורי, או מסחרי – על שיפוץ חדר מדרגות ישלם הגוף המנהל, שייקח אחריות על הזמנת העבודה ועל עלויות השיפוץ וגם על התוצאה. בבתי מגורים משותפים – זו תצטרך להיות החלטה משותפת של כלל הדיירים. תצטרכו להשיג הסכמה מכולם על גובה התקציב הרצוי, על סדר העדיפויות הנכון והמתאים ועל היקף העבודה.
לסיכומו של עניין – לא תמיד מספיקה תחזוקה שוטפת לשמירה על חדר המדרגות, בייחוד אם מדובר בבניין ישן מאוד. שיפוץ חדר המדרגות הוא מהלך חשוב, שכדאי לשמור עבורו תקציב ייעודי ולעשות אותו בצורה יסודית ומקצועית.

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
נתנאל שיפוצים אייקון חץ
דילוג לתוכן