נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

איך מבצעים שיפוץ מדרגות ולמה מדובר על תהליך פשוט משחושבים?

שיפוץ מדרגות

המדרגות בבניין הם תמיד מאין שטח הפקר סמוי שאולי מטריד לעיתים את וועד הבית אבל את מרבית הדיירים, פחות. למרות שזה לא תמיד נראה כך אבל שיפוץ מדרגות יכול לעשות שינוי דרמטי באופן בו הדיירים מרגישים בתוך הבניין. האופן בו הבניין נראה חדר המדרגות לא משפיע רק על הלך הרוח של הדיירים בבניין, אלא יכול להשפיע במידה רבה גם על הביטחון והבטיחות של כל אחד שעובר בנקודה הזו בדיוק.

במאמר הבא, אני, נתנאל שיפוצים, אדבר קצת על הפן הטכני של תהליך שיפוץ מדרגות כמו גם על הדברים שכל אחד מדיירי הבניין צריך לשים לב אליו גם כן.

למה יש להתייחס בתהליך של שיפוץ מדרגות?

תהליך של שיפוץ מדרגות הוא לא רק שיפוץ המרצפות על המדרגות עצמן. בדרך כלל שיפוץ מדרגות הוא שיפוץ כולל שמתייחס לכל הפרמטרים שמרכיבים ביחד את חדר המדרגות. שלד הבניין הוא המקום בו מתנקזות כל המערכות שמרכיבות את הבניין השלם. שיפוץ בניין גם הוא תהליך שלא קורה אולי בכל פעם, אבל הוא תהליך חשוב. משום שכאשר שיפוץ מדרגות שבתוכו נכלל גם שיפוץ בניין מתרחש בפועל, בדרך כלל אחרי לא מעט שנים, חשוב לשים לב לכל החלקים שמשלימים את המערכת הגדולה הזו. שכן דברים שלא נעשים בתוך תהליך של שיפוץ מדרגות בדרך כלל לא מתרחשים בכלל.

אז מה החלקים שמרכיבים שיפוץ חדר מדרגות:

  1. שיפוץ חדר מדרגות כולל שיפוץ מערכות האינסטלציה: משום שמדובר על שטח ההפקר, הרבה פעמים נקודות אכילס של מערכות האינסטלציה שמרכיבות את הבניין ממוקמות בחדר המדרגות. אל תשכחו כי כאשר מדובר על בניין מערכות האינסטלציה כולן משולבות זו בזו. שיפוץ בניין משותף בדרך כלל יראה אולי בתור משהו ששייך לכולם, שלדיירים עצמם אין אינטרס בו באופן אישי, אבל האמת היא כי שיפוץ בניין משותף הוא ממש האינטרס של כולם. במידה ויש פגם במערכת האינסטלציה שממוקמת מאחורי הקירות של חדר המדרגות מין ההכרח הוא שהתקלה בסוף תופיע בבתים של כולם. מעבר לכך חשוב לזכור כי אי טיפול באותן מערכות יביא בסופו של דבר להופעה של עובד על הקירות, התקלפות של הקירות ועוד, כולם תסמינים של תקלות שבסופו של דבר משפיעים על הבריאות של כל דיירי הבניין.
  2. שיפוץ מדרגות כולל הנחה של גופי תאורה: גופי תאורה הם לא רק פריט נאה שנחמד כאשר הוא נמצא. שיפוץ מדרגות על ידי הנחה של גופי תאורה טובים, איכותיים, שיכולים לא רק להאיר עבור דיירי הבניין את הדרך כי אם גם לאפשר לכולם להגיע לדירות שלהם בזמן, לפני שנכבה האור, זו הדרך לשמור באופן הפשוט ביותר על הביטחון של כל דיירי הבניין.
  3. הנחה של מעקה בטיחות: מעקה בטיחות הוא אלמנט קריטי בבניין. הוא אלמנט קריטי משום שלעולם אתה לא יכול לדעת מי יהיו הדיירים בדירות השונות ומי יהיו האורחים של אותם דיירים. הנחה של אמצעי נגישות הוא דבר קריטי שמאפשר לדיירים כולם להרגיש ביטחון בבית. אין שיפוץ בניין שיכול לוותר על הנחה של מעקה איכותי לטובתם של כל דיירי הבניין.
  4. שיפוץ מדרגות עצמן: שיפוץ המדרגות עצמן גם הוא אלמנט חשוב. לאורך השנים המרצפות של המדרגות נוטות להישחק, האבנים כבר לא מסודרות באופן נכון והשוליים של המדרגות גם הם לא מה שהיו בעבר. חשוב לזכור כי כל החלקים הקטנים הללו שבדרך נדמים כחסרי חשיבות, עלולים להיות הרי גורל עבור משהו אחר. חדר מדרגות הוא מקום בו כולם עוברים כל הזמן, לעיתים לאט ובביטחון אבל הרבה מאוד פעמים רבים רצים בחדר המדרגות במהירות, מקווים להספיק ולהגיע ליעדם. המטרה שתהליך של שיפוץ מדרגות הוא ליצור סביבה בטוחה שתאפשר לכל הדיירים להרגיש מוגנים לאורך כל הדרך בלי לחשוב יותר מדי.

תהליך של שיפוץ חדר מדרגות כולל כמה שלבים

בדרך כלל, אני, נתנאל שיפוצים, מציע לדיירים כבר לבצע שיפוץ חיצוני לבניין באותה ההזדמנות. אל תשכחו כי מדובר על נקודה בזמן בה כולם מסכימים להרגיש חוסר נעימות ריגעי עבור טיפול שימשיך ויתן את אותותיו לאורך הרבה מאוד זמן. לכן ההמלצה היא כבר לא להסתפק בשיפוץ מינורי אלא לבצע עבודה שתכלול כמה פעולות במקביל שייצרו חדר מדרגות נעים ובניין נוח יותר עבור כולם.

התהליך של שיפוץ מדרגות בדרך כלל נראה כך:

  • תכנון: שלב התכנון כולל החלטה של דיירי הבניין, בדרך כלל דרך הוועד, על הפעולות בהן הבניין מעוניין. בין אם מדובר על שיפוץ בניין חיצוני ובין אם מדובר על שיפוץ מדרגות מינורי בלבד.
  • שלבי הביצוע: הכוללים לא פעם רגעים פחות נעימים עבור הדיירים אבל אלו המהלכים שיביאו בסופו של דבר לרווחתם של כולם. ההמלצה שלי, של נתנאל שיפוצים, היא ליצור ביחד עם הצוות לוח זמנים מדויק שיתן לדיירים את הביטחון ויאפשר להם להבין מתי הם יוכלו לחזור לשגרת חיים תקינה ופשוטה יותר.
  • שלבי הסיום: אז אנחנו מבררים שכל המערכות פועלות כנדרש ושהשיפוץ נעשה לשביעות רצון כולם. המטרה בסופו של דבר היא לאפשר לכם ולדיירי הבניין כולם להרגיש טוב יותר ונוח יותר בבית שלהם.

אני, נתנאל שיפוצים, כאן בשבלכם.

כתבות דומות

מאחורי השיפוצים – עקרונות מנחים

חברת נתנאל שיפוצים הינה חברת שיפוצים ובניה רבת ניסיון העוסקת בתחום כ-8 שנים. בראשות החברה מספר רב של עובדים המתמחים בכל תחומי הבניה והשיפוצים כגון

מהם השלבים בשיפוץ מטבח?

מה צריך לתכנן, שניה לפני שמזמינים בעלי מקצוע לשיפוץ מטבח? אוהבים את הבית שלכם? אתם לא מתכננים לעבור דירה, אבל ממש חייבים לשפר קצת את

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן