שיפוץ מטבח

אם החלטתם ללכת על שיפוץ מטבח והחלפתו, תדעו שמשימה לא פשוטה עומדת כנגדכם. שיפוץ מטב מכיל בתוכו מגוון משימות לא קטנות הכוללות שיפוץ דלתות וארונות המטבח, נקודות חשמל, גז ואינסטלציה, חיפוי קירות, החלפת כיורים ואם זה לא מספיק – הכל חייב להיות מותאם ובמסגרת התקציב שלכם. כגודל ריבוי המשימות כך גם מספר אנשי המקצוע, על מנת להגיע לשיפוץ מטבח מושלם עליכם לדעת כי לא מעט אנשי מקצוע יעברו אצלכם בבית. חשמלאי, אינסטלטור, נגר, שיפוצניק ואיש שיש הם מי שיעשו בשבילכם את העבודה. אז איך מתחילים, כמו כל דבר בעולם השיפוצים גם שיפוץ מטבח חייב קודם לכן תכנון מעמיק.

תכנון שיפוץ מטבח: התייחסות לשילוש הקדוש

תכנון שיפוץ מטבח יועיל לכם רבות בהמשך. בתכנון זה אתם, ביחד עם אנשי המקצוע שבחרתם, תקבלו את ההחלטה האסטרטגית והאסתטית ביותר היכן למקם כל נקודת חשמל, כיור ועמדת גז. הדבר החשוב ביותר בתכנון שיפוץ מטבח הוא התייחסות מובהקת ל”משולש הקדוש” או משפחת המלוכה של חדר המטבח: המקרר, התנור והכיור. משולש זה הוא העיקרי בחדר המטבח ועלינו להקפיד ביתר שאת בכל נקודת חשמל ומים אם זה מסתדר עם המיקום של כל אחד מהם. חוסר תשומת לב מספקת לאחד ממשפחת המלוכה, וכל ממלכת המטבח עלולה לקרוס.

נתנאל שיפוצים תכנון שיפוץ מטבח
תכנון שיפוץ מטבח

שיפוץ מטבח, אצל מי עושים? כל האופציות – יתרונות וחסרונות:

אז החלטתם לבצע שיפוץ מטבח, תכננתם הכל ואיפה כל דבר יעמוד, מה שנשאר זה רק לבחור מי ובאיזו דרך יבצעו עבורכם את העבודה. לפניכם שלוש דרכים ואופציות עיקריות, שהמחבר ביניהן הוא העובדה שבשיפוץ מטבח עליכם לקחת מספר בעלי מקצוע שונים.

נתנאל שיפוצים תכנון שיפוץ מטבח הפאזל
תכנון שיפוץ מטבח הפאזל

האופציה הראשונה – הפאזל:

כאופציה הראשונה של שיפוץ מטבח היא לקחת כמה אנשי מקצוע, וכל אחד להפקיד על חלק שונה במטבח. אם יש לכם סבלנות ואורך רוח, תקבעו עם כל אחד מאנשי המקצוע: חשמלאי, נגר, אינסטלטור, איש שיש ושיפוצניק ולקבוע מה חלקו של כל בעבודת שיפוץ המטבח.

יתרון – אנו בוחרים מי אנשי המקצוע שעובדים אצלנו על פי המלצות והיכרות מוקדמת.

חיסרון – בגדול, מדובר בכאב ראש. התרוצצות בלתי פוסקת אחר אנשי המקצוע ומעקב אחר כל אחד בנפרד.  חוסר תיאום בין כל אנשי המקצוע יכול לגרום לבעיות ועיקוב בתהליך העבודה. החיסרון הגדול באופציה הזאת היא שכשמשהו משתבש במהלך העבודה אין בעל בית וכתובת אחת, כל אנשי המקצוע מפילים את האחריות אחד על השני, והלקוח נשאר חסר אונים.

מ1-5 מומלץ: 1

נתנאל שיפוצים תכנון שיפוץ מטבח יש מלך בישראל
נתנאל שיפוצים תכנון שיפוץ מטבח יש מלך בישראל

האופציה השנייה - יש מלך בישראל:

האופציה השנייה בתחום שיפוץ המטבח הוא רכישת שירותי קבלן אחד שמאגד את כל אנשי המקצוע תחתיו.  בניגוד לדעה הרווח שהאופציה הראשונה היא הזולה והחסכונית מבניהם היא לאו דווקא נכונה. קבלן שיפוצים מוכר הוא בעל קשרים המכיר את רוב אנשי המקצוע, לכן הם מבצעים עבורו עבודות במחיר מוזל.

יתרון – חסכוני בכסף, חוסך את ההתרוצצות אחר אנשי מקצוע ומעל הכל – יש בית בעל וכתובת למקרה שמשהו קורה.

חסרון – במקרה ונפלתם על קבלן לא אמין, והוא נוטש את הספינה באמצע, הספינה שוקעת ( לרוב לא קורה, במיוחד שהוא מומלץ על ידי חברים ומשפחה )

מ1-5 מומלץ: 4

נתנאל שיפוצים תכנון שיפוץ מטבח ממשלת אחדות
תכנון שיפוץ מטבח ממשלת אחדות

אופציה שלישית - ממשלת אחדות:

שני בעלי מקצוע – שיפוצניק שאחראי על החשמל, המים, הגז, הקרמיקה והשיש. השני הוא הנגר האחראי שממנו ובעזרתו נהנה מארונות מטבח מקצועיים.

יתרון – עבודה מקצועית, שקטה, בלי הרבה אנשים שעוברים בתוך הבית.[

חסרון – לא מצאנו, באמת.

מ1-5 מומלץ: 5

השלבים בשיפוץ מטבח:

  • פירוק ופינוי המטבח
  • הקמת נקודות של מים, חשמל וגז.
  • הרכבת ארונות.
  • הזמנת והרכבת השיש.
  • הרכבת הכיורים.
  • ארוחה ראשונה במטבח החדש =)
דילוג לתוכן