נתנאל שיפוצים - פוסט חדש באתר

מהם השלבים בשיפוץ מטבח?

נתנאל שיפוצים שלבים בשיפוץ המטבח

אוהבים את הבית שלכם? אתם לא מתכננים לעבור דירה, אבל ממש חייבים לשפר קצת את מצב המטבח? בין אם מדובר בהשקעה קטנה יחסית, או גדולה ממש, חשוב לתכנן מראש את כל השלבים בשיפוץ מטבח ולעשות את השיפוץ כמו שצריך.
איך שלא תחליטו לשפץ את המטבח, לכל בחירה יהיו יתרונות וחסרונות משלה. אחד הדברים הראשונים שתצטרכו להחליט – איך לנהל את בעלי המקצוע – אינסטלטור מול חשמלאי, נגר מול רצף וכו'.
אפשר לעשות את התיאומים בין אנשי המקצוע בעצמכם. כך תוכלו לבחור את האנשים שיכנסו אליכם הביתה ויעבדו עבורכם, אך זכרו, שתיאום בין אנשי מקצוע, יכול להיות גם קצת מעיק ומתיש ואם אין לכם אופי ממש מאורגן, או ניסיון בניהול – אתם עלולים ליצור אי הבנות בין אנשי המקצוע ולעיכובים בתהליך שיפוץ מטבח.
גם אם נראה לכם תחסכו כסף אם תנהלו בעצמכם – זה לא תמיד המצב. לפעמים דווקא קבלן מנוסה, שמכיר מגוון של אנשי מקצוע מכל התחומים ויודע לתכנן את העבודה ולתאם בין כולם – יוכל להקל עליכם, לקצר את התהליך וגם לחסוך לכם תקלות ועיכובים – שעלולים לעלות הרבה כסף.

מה צריך לתכנן, שניה לפני שמזמינים בעלי מקצוע לשיפוץ מטבח?

בין אם בחרתם לעבוד עם קבלן, או לארגן בעצמכם את אנשי המקצוע, שניה לפני שמתחילים, חשוב שתחליטו במה אתם רוצים להתמקד במהלך שיפוץ המטבח – האם אתם רוצים להחליף את הברזים ומערכת האינסטלציה? להוסיף נקודות חשמל? לצבוע את ארונות המטבח ולהחליף ידיות? לקנות אי חדש ולהחליף את הריצוף? אולי אתם רוצים פשוט לחדש את הכל?
אחרי שאתם כבר יודעים בוודאות מה מתוכנן לעבור שיפוץ, מה יוחלף, מה יחודש ומה בדיוק השלבים בשיפוץ מבטח, או אדריכל פנים, שיכין לכם שרטוט מסודר של המטבח החדש, שבו יצויינו כל נקודות החשמל החדשות, מיקום האי, מיקום המקרר ומדיח הכלים – כולל חיבורי מים רלוונטיים, מיקום הכיריים וחיבור הגז וכו'.

אחרי שקיבלתם את ההחלטות החשובות האלה, מה השלב הבא בשיפוץ המטבח?

כדאי להתכונן מראש – נפשית וטכנית – לתקופת השיפוץ, לנשום עמוק ולחזור מדי פעם לשרטוט של המטבח החדש, לזכור למה נכנסתם לזה מלכתחילה, להכין לכם אמצעים ואפשרויות חלופיות לבישול, אפיה ואכילה למשך תקופת השיפוץ מטבח הצפויה.

החלק הראשון של השיפוץ המעשי, הוא כמובן לפרק, לפנות ולהזיז את כל חלקי המטבח שהחלטתם להחליף.
בשלב הבא – טפלו בתשתיות – הזמינו את החשמלאי לטפל בנקודות החשמל, טכנאי גז לחבר את הכיריים ואינסטלטור שיחבר את נקודות המים.
עכשיו תוכלו להזמין את הנגר ולהתקין את ארונות המטבח החדשים והיפים שלכם.
לאחר הרכבת הארונות, אפשר להזמין את השיש ולהציב אותו במקום המיועד ואז לחבר גם את הכיור והברזים.
ועכשיו אפשר להגיד מזל טוב – המטבח שלכם מוכן!

חשוב לשתף עם המשפחה והחברים:
דילוג לתוכן